Меню
 
Головна arrow Новини
Найближчим часом нових хвиль коронавірусу не очікується – Ігор Кузін

В Україні навіть в умовах воєнного стану не припиняється молекулярний нагляд за циркулюючими у нас штамами коронавірусу – секвенування та дослідження відбуваються постійно. Про це в ефірі «1+1» розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, найближчим часом спалахів коронавірусу не очікується з кількох причин.

«По-перше, ми продовжуємо молекулярний нагляд за тими штамами, які циркулюють нашою територією. Наприклад, з початку війни було проведено понад 750 досліджень та секвенувань. І за результатами такого моніторингу ми фіксуємо лише превалювання штаму Омікрон. Поки нічого незвичайного немає. По-друге, через сезонність. Влітку люди більше перебувають на свіжому повітрі, а не у закритих приміщеннях. По-третє, більшість штамів потрапляють у країну через міграцію населення та міжнародні подорожі. І хоча багато українців зараз повертаються з-за кордону, але йдеться про сусідні до нас країни. Тож поки жодних хвиль коронавірусу ми не очікуємо», – пояснив головний державний санітарний лікар.

Ігор Кузін також наголосив, що зараз дуже мало інформації про новий штам, який зафіксували у Китаї, а тому робити якісь прогнози зарано. Водночас те, що варіанти коронавірусу мутують, – це очікувано та об’єктивно з точки зору епідеміології.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc