Меню
 
Головна arrow Новини
МОЗ та ВООЗ працюватимуть у напрямку надання психологічної допомоги українцям, які постраждали від війни

Міністерство охорони здоров'я України та Всесвітня організація охорони здоров’я продовжують активно працювати над розвитком програми збереження психічного здоров’я населення та наданням психологічної допомоги українцям, які постраждали від військової агресії рф. Про це зазначила заступниця міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак під час зустрічі з директором Європейського регіонального бюро ВООЗ Гансом Клюге.

«Ми безмежно вдячні всім нашим міжнародним друзям та партнерам за підтримку України. Ми тісно співпрацювали з командою ВООЗ в Україні ще задовго до війни, і наша спільна робота зі зміцнення психічного здоров’я є досить значною. Наразі ми, як ніколи, потребуємо продовження цієї співпраці, зокрема й у напрямку посилення спроможності мережі психологічної допомоги нашим громадянам, підготовці психологів, сімейних лікарів та інших фахівців. Адже через війну в Україні всі ми переживаємо значну колективну психологічну травму, яку неможливо недооцінювати, і яку маємо долати дуже кваліфіковано», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Крім того, за словами заступниці міністра, для нас нині першочерговою потребою є також підтримка ВООЗ у зміцненні національної системи екстреної медичної допомоги, професійної освіти медсестринства відповідно до кращих практик.

«МОЗ має потребу у розширенні взаємодії з ВООЗ у сфері трансформації української системи медико-соціальної експертизи на підставі впровадження міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я (МКФ). Команда МОЗ твердо переконана, що разом ми вистоїмо та зможемо задовольнити найважливіші потреби в охороні здоров’я», – зауважила Ірина Микичак.

Також у ході зустрічі присутні обговорили важливість продовження надання медичної допомоги громадянам під час війни, зокрема, одним із головних пріоритетів для держави залишається своєчасне попередження та лікування серцево-судинних захворювань, інсультів.

Зокрема, мова йде про продовження співпраці у напрацюванні нової Стратегії інсультної допомоги, яка відповідатиме Європейській стратегії боротьби з інсультами.

На зустрічі також відзначили тісну співпрацю МОЗ та ВООЗ в організації медичної евакуації постраждалих українців із найгарячіших точок бойових дій та транспортування їх до провідних європейських клінік на подальше спеціалізоване лікування.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc