Меню
 
Головна arrow Новини
Гепатити невідомого походження: на які симптоми у дітей батькам звертати увагу

На початку квітня 2022 року Велика Британія повідомила про збільшення випадків реєстраціі? захворювань на гострии? гепатит невідомого походження серед дітеи? віком від 1 місяця до 16 років.

За даними Всесвітньоі? організаціі? охорони здоров’я та Європеи?ського центру контролю та профілактики захворювань, число випадків гепатиту невідомого походження має тенденцію до зростання. Разом із тим, до епідемічного процесу залучаються діти на територіях усе більшоі? кількості краі?н.

Станом на 17 травня у світі було зареєстровано 522 випадки захворювань на гострии? гепатит невідомого походження. Серед них — 14 летальних випадків у чотирьох краі?нах: Ірландіі?, Індонезіі?, Палестині та США.

І хоча причини захворювання все ще до кінця не вивчені, проте вже відомо, що міжнародні поїздки чи зв’язки з громадянами інших країн не були визначені як фактори, які могли вплинути на розвиток захворювання.

Також відомо, що віруси гепатиту A, B, C, E і D не пов’язані із виникненням гепатиту невідомого походження.

Разом із тим закликаємо батьків не панікувати, адже у сучасному світі гепатити піддаються лікуванню. У випадку, якщо в дитини з’явились ознаки ураження печінки, варто звернутися за допомогою до лікаря.

Про ураження печінки можуть свідчити наступні ознаки: потемніння сечі, кал набув світлого кольору, з'явився свербіж шкіри, виникли болі у животі, дитина відчуває втому, спостерігається втрата апетиту.

Також нагадаємо, що для вчасного виявлення та оперативного реагування в Україні вже здійснюється реєстрація та облік всіх випадків гепатитів, які можуть мати невідоме походження (як-от інфекціи?не, медикаментозне, спадкове чи автоімунне).

Окрім того, регіональні центри контролю та профілактики захворювань зобов’язані проводити епідеміологічні розслідування усіх виявлених випадків гострого гепатиту невідомого походження, якщо такі будуть. Для цього вони мають відповідні інструкції.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc