Меню
 
Головна arrow Новини
Війна поглиблює тягар серцево-судинних захворювань

Через війну в Україні посилилася проблема із серцево-судинними хворобами. Зокрема, однією з причин є те, що старше населення, яке більш схильне до серцево-судинних захворювань, сьогодні менш мобільне. Люди похилого віку рідше евакуюються у безпечні регіони та все частіше стикаються з жахами війни – все це прискорить процес умовного «старіння нації» в Україні. Про це Віктор Ляшко повідомив під час виступу на XXVII Всеукраїнському з’їзді кардіохірургів.

«Наше завдання – зробити все можливе і неможливе для того, щоб попередити та вчасно виявити більшість серцево-судинних хвороб. Нам важливий взаємозв'язок між спеціалістами на усіх рівнях. Вже сьогодні ми застосовуємо в Україні сучасні технології, які рятують життя, – стентування, транскатетерні втручання, використання інструментів штучного інтелекту та інші», – розповів міністр охорони здоров'я.

За словами Віктора Ляшка, сьогодні в фокусі роботи міністерства залишається розбудова потужних кардіо-корпусів та відділень. Зокрема, вони мають стати частиною надкластерних лікарень, які створюватимуться відповідно до принципу госпітальних округів. Очікується, що до таких лікарень буде можливість забезпечити екстрену евакуацію пацієнта повітрям.

Окрім того, наразі МОЗ активно працює над підтримкою українських виробників медичних виробів, закуповуючи за кошти державного бюджету серцево-судинні препарати вітчизняного виробництва.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc