Меню
 
Головна arrow Новини
МОЗ нагадує про методи знезараження води в побутових умовах

Через російські обстріли у прифронтових районах зберігається проблема з доступом населення до питної води. Люди вимушені користуватися колонками, колодязями або свердловинами для набору води для споживання, чистоту якої неможливо гарантувати.

Таку воду необхідно знезаразити перед вживанням. Найкраще підійшли б для цього різноманітні побутові фільтри (проточні фільтри, системи зворотнього осмосу), але вони коштують недешево й у прифронтових зонах їх непросто купити. Тому нагадуємо про доступні та дієві засоби знезараження та очищення води:

Кип’ятіння. Найнадійніший спосіб. Кип’ятити воду необхідно мінімум 10 хвилин, після чого відстояти її та обережно злити, не збовтавши осад.

Таблетки для знезараження води. Зазвичай вони містять активний хлор. Достатньо кількох пігулок та 30-60 хвилин очікування – і можете пити.

Активоване вугілля. Прибирає неприємний запах, незначні домішки та шкідливі речовини. Знезараження триває 8 годин. Для очищення літру води потрібно замотати в марлю чи іншу тканину 5 подрібнених таблеток (так пил від вугілля не потрапить у воду).

Для невеликих об’ємів можна також використовувати марганцівку: 1-2 грами на літр води. Розчин має стати блідо-рожевого кольору. Воду потрібно відстояти пів години, потім акуратно процідити, залишивши осад на дні.

У крайньому випадку (якщо іншого виходу немає) можете використати спиртовий розчин йоду: 3-4 краплі на літр води. Почекайте пів години – годину перед споживанням. Вода матиме характерний смак, але так ви уникнете зневоднення. Особам з ураженою щитоподібною залозою краще не ризикувати з цим методом.

Більш детально про ці способи знезараження води можна прочитати у нашому матеріалі.

Сподіваємося, що всі українські території скоро будуть звільненні, а разом із мирним життям до них повернется і вільний доступ до чистої води.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc