Меню
 
Головна arrow Новини
14 червня ВООЗ та всі країни світу відзначають Всесвітній день донора крові.

Безпечна кров потрібна у всіх країнах – як для лікування, так і для екстреної медичної допомоги. Її використовують для продовження і поліпшення життя пацієнтів, що страждають від смертельно небезпечних захворювань, а також для складних медичних процедур. Крім того, кров застосовують для лікування поранених у надзвичайних ситуаціях будь-якого роду (стихійні лиха, нещасні випадки, збройні конфлікти тощо). А ще вона допомагає рятувати життя матерів і новонароджених. За статистикою, один донор може врятувати життя трьох людей.

В Україні питання донорства стоїть надзвичайно гостро, адже знайти кров рідкісної групи було й є досить проблематично (час, затрачений на пошуки іноді вартує хворому життя). Нині в умовах воєнного конфлікту, досить частих надзвичайних ситуаціях попит в рази перевищує пропозицію.

Забезпечити достатню кількість безпечної крові можна за рахунок її регулярного безоплатного здавання добровільними донорами. Саме тому 2005 року Всесвітня асамблея охорони здоров’я заснувала спеціальний день, щоб висловити подяку донорам і закликати людей активніше здавати кров. Щороку 14 червня не тільки звучать вдячні слова на адресу донорів, але й відбуваються заходи з підвищення обізнаності про глобальні потреби в безпечній крові та про те, як кожна людина може сприяти їх задоволенню.

Цей день є своєрідним виявом вдячності мільйонам людей, які рятують життя і зберігають здоров’я інших людей, здаючи свою кров. Власне, саме слово донор походить від латинського dono – дарую. Крім того, у цей день звертається увага на необхідність саме регулярної здачі крові для запобігання її дефіциту в лікарнях та клініках, особливо в країнах, де кількість донорської крові вкрай обмежена.

День донора – це перш за все про людей, які рятують життя!

З цього приводу в Чернігівському обласному центрі крові протягом всього тижня проводиться акція присвячена Всесвітньому дню донора крові «Краплина крові рятує життя!»

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до акції та здати кров!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc