Меню
 
Головна arrow Новини
Міфи про донорство крові

МОЗ України вкотре наголошує: попри те, що запаси крові і її компонентів сформовані, потреба в них є завжди, особливо – в умовах війни.

Тож читайте наше спростування деяких міфів і ставайте донорами крові. Це здорова звичка здорових людей, яка дарує іншим найцінніше – життя.

Міф № 1. Донорство крові погано впливає на здоров'я.

Факт: Той, хто був здоровим до донації, не стане менш здоровим після неї. Ба більше, здавання крові є корисним. Регулярні донації зменшують ризик розвитку тромбозів, серцево-судинних захворювань, злоякісних новоутворень. Деякі донори, здавши кров, можуть відчувати незначне запаморочення, яке швидко минає.

Міф № 2. Під час донації забирають забагато крові.

Факт: В організмі дорослої людини приблизно 5,6 л крові. Під час донації за один раз забирають 450–470 мл, і це жодним чином не шкодить здоров’ю. Звичні обсяги крові відновляться упродовж 48 годин.

Міф №3. Здавати кров – довго і боляче.

Факт: Процедура здавання крові та її компонентів є швидкою (разом із попереднім оглядом займає до години) і безболісною. Неприємні відчуття можуть виникати лише під час проколу голкою, проте вони швидко минають. Після того, як голка опиняється в потрібному положенні, донор не має відчувати дискомфорту.

Міф №4. Достатньо людей здають кров, тож мені не потрібно ставати донором.

Факт: Лише 5% тих, хто не має протипоказань до донорства, насправді стають донорами крові. Попри те, що в Україні сформовані запаси крові та її компонентів, потреба у крові всіх груп є завжди. Йдеться не лише про масштабні екстрені ситуації: війну, техногенні та природні катастрофи. Кров постійно потрібна і в звичайному житті: пацієнтам у хірургічних та онкологічних відділеннях, малюкам і мамам в пологових будинках.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc