Меню
 
Головна arrow Новини
Як людям із психіатричними захворюваннями отримати безоплатну допомогу під час війни

Пацієнти, які потребують психіатричної допомоги, можуть отримати її безоплатно в медичних закладах, що мають відповідний контракт з НСЗУ. Медичні послуги надають в тому ж обсязі, що й до війни.

Якщо пацієнт не змінив місце проживання і має змогу відвідувати свого психіатра, для нього нічого не змінилося.

Якщо пацієнт змінив місце проживання, він може спостерігатись у психіатра амбулаторно за новим місцем перебування. Адресу найближчого закладу, який має договір з НСЗУ за відповідним переліком послуг, нададуть в контакт-центрі за номером 16-77. Перед зверненням в заклад, який надає послуги за амбулаторним пакетом, варто зателефонувати та уточнити деталі (графік роботи закладу та потрібного спеціаліста тощо).

Нагадуємо, що направлення для звернення до психіатра не потрібне.

Для всіх пацієнтів, незалежно від місця проживання, доступні такі безоплатні послуги:

- психіатричний огляд та допомога;

- індивідуальний план лікування і реабілітації із залученням самого пацієнта або його законного представника;

- проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміці;

- контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.

За направленням психіатра, дитячого психіатра або сімейного лікаря, психіатричну допомогу також можна отримати у мобільної команди. Такі команди працюють при психіатричних стаціонарах та виїжджають до пацієнта за місцем його перебування. Мобільні команди працюють лише з тими пацієнтами, у яких немає гострого перебігу хвороби.

Отримати контакти лікарень, де працюють мобільні психіатричні команди, можна також в контакт-центрі НСЗУ за номером 16-77.

Якщо пацієнту потрібне лікування у стаціонарі, воно також безоплатне і покривається Програмою медичних гарантій. Підставою для безоплатної стаціонарної психіатричної допомоги є самозвернення, доставлення бригадою «швидкої» чи направлення від лікаря.

НСЗУ оплачує медичним закладам необхідні для пацієнтів препарати, консультації та дослідження, а також супровід лікарів та медсестер і харчування в стаціонарі.

Пацієнти з розладами психіки та поведінки також можуть отримати необхідні препарати безоплатно або з невеликою доплатою за програмою «Доступні ліки», яка продовжує діяти і під час війни.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc