65 років від дня народження
Ященко Володимира Івановича
17 липня виповнюється 65 років від дня народження ЯЩЕНКО Володимира Івановича, генерального директора Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні, голови обласної організації Ліги паліативної допомоги в Чернігівській області, заслуженого лікаря України.
Народився Володимир Іванович 17.07.1957 року в с. Буянки Ріпкинського району Чернігівської області в родині інженера-будівельника, який згодом власноруч збудував родинний дім в Новгород-Сіверському, куди і переїхала родина. Після закінчення 8 класів, Володимир Іванович вступив і закінчив з відзнакою Новгород-Сіверське медичне училище. З метою стати лікарем поїхав до Ленінграду і вступив до медичного інституту ім. Мечнікова, який закінчив у 1981 році.
За направленням відпрацював 5 років у м. Воронежі, наступні 17 років свого життя віддав охороні здоров’я в м. Горлівка Донецької області, звідкіля родом його дружина та у віці 31 року став наймолодшим головним лікарем першого у своєму житті медичного закладу.
У 1986 році надавав допомогу постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС, а в 1988-1989 роках приймав участь у ліквідації наслідків землетрусу у Вірменії – в місті Ленінакані.
У 2003 році за запрошенням Чернігівської обласної державної адміністрації повернувся на Батьківщину, на рідну Чернігівську землю, де працює і донині генеральним директором Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.
Володимир Іванович Ященко – неординарна, високопрофесійна, надзвичайно скромна людина з великим досвідом роботи по організації охорони здоров’я. Має вищу кваліфікаційну категорію зі спеціальності «Організація і управління охороною здоров’я» та І кваліфікаційну категорію зі спеціальності «Наркологія». Має наукові друковані роботи.
Працюючи на посаді головного лікаря, зарекомендував себе талановитим, наполегливим керівником, завдяки чому досяг істотних успіхів у роботі. Користується авторитетом серед колективу лікарні та колег.
У 2009-2010 роках Володимир Іванович очолював Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.
У 2014 та 2019 роках ім'я Ященко Володимира Івановича занесено до Першого видання «Медична еліта України. Охорона психічного здоров'я нації».
На сьогоднішній день Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня є потужним комунальним некомерційним підприємством, в якому щороку лікується близько 8000 хворих, під диспансерним наглядом фахівців перебувають 35-40 тисяч мешканців області. Під керівництвом Володимира Івановича проведена модернізація та технічне переобладнання лікарні проведені чисельні капітальні та косметичні ремонти. Під час проведення експертизи відповідності критеріям державної акредитації Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня визнана закладом першої акредитаційної категорії.
Багато сил та енергії Володимир Іванович Ященко приділяє розбудові психіатричної службі. Активно бере участь у громадських ініціативах, працює для максимально ефективної і консолідованої спільної роботи громадянського суспільства та держави.
Володимир Іванович Ященко є головою обласного осередку ГО «Українська ліга розвитку паліативної та хоспісної допомоги» та членом правління Асоціації психіатрів України. Маємо додати, що Володимир Іванович має неймовірно важливу рису – глибоку людяність і уміння співпереживати і підтримувати людей у їхньому безмежному горі.
В поточному році Чернігівській обласній психоневрологічній лікарні виповнюється 220 років, але, на жаль, ювілей співпав з війною.
Із початку повномасштабного вторгнення росії на територію України організацією роботи лікарні займався безпосередньо генеральний директор Ященко Володимир Іванович. Комплекс №2 КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» територіально знаходиться за межами міста, 4-й км Гомельського шосе. Лікарня, в якій на той час перебувало 303 пацієнта і 86 працівників, з перших днів війни була відрізана від обласного центру. Через активні обстріли та бомбардування в лікарні була пошкоджена котельня та електромережі. Лікарня залишилась без тепла, світла та води. Постало гостре питання з топливом для автономних генераторів та його доставкою. А також закінчувались життєво необхідні ліки, вода та іжа. З кожним днем ситуація ставала катастрофічною. Завдяки організаторським здібностям та витримки, керівником була налагоджена логістика з доставки топлива для генераторів, питної води, продуктів харчування та вкрай необхідних ліків. Також була організована ротація працівників лікарні та вивіз пацієнтів. Щоденно Володимир Іванович швидко приймав необхідні рішення та активно реагував на всі зміни. Часу на довгі роздуми не було. На базі комплексу №1 (м.Чернігів, вул.Мазепи,3) був створений штаб по життєзабезпеченню лікарні, який спільно зі штабом Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, гуманітарним центром обласної військової адміністрації, Товариством Червоного Хреста та іншими забезпечували заклад самими необхідними речами. Під час активних бойових дій, серед працівників та пацієнтів Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні, що знаходилися на окупованій території комплексу № 2, поранених та загиблих внаслідок дій рашистів не було.
За вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я та високий професіоналізм Ященко В.І. був нагороджений Почесною грамотою Міністерства охорони здоров’я України (2006р.,2007р.), Почесною грамотою Чернігівської обласної ради (2008р., 2017р.), Почесною грамотою Управління охорони здоров’я та обкому профспілки працівників охорони здоров’я (2004, 2007, 2017, 2019 р.р.), грамотою Національного військово-медичного клінічного центру «Головний військовий клінічний госпіталь»(2017 р.).
У червні 2022 року присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
З нагоди ювілею висловлюємо щиру повагу до Володимира Івановича та подяку за його надскладну роботу!
Бажаємо міцного Вам здоров’я, натхнення та Перемоги!
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації