Держава і надалі гарантує пацієнтам із цукровим діабетом безоплатне базове лікування інсулінами.
За повідомленням Національної Служби здоров’я України, 12 липня Уряд прийняв постанову №780 «Про внесення зміни до Порядку реімбурсації лікарських засобів». Постанова змінює Порядок відшкодування вартості лікарських засобів, встановлений на початку війни. Зокрема, доплата за деякі препарати інсуліну, відпущені за електронним рецептом, повертається. Як і до війни вона становить 15% від роздрібної вартості препарату. Таким чином, повністю безоплатними залишаються 47 препаратів, які пацієнти зможуть отримати за електронним або, якщо лікар не має доступу до ЕСОЗ, паперовим рецептом.
Ще на початку війни Уряд ухвалив зміни до Порядку реімбурсації лікарських засобів та скасував доплату на всі інсуліни, що дозволило у важкий час підтримати пацієнтів, які потребували безперешкодного доступу до ліків.
За цей період українцям виписано майже 500 тисяч рецептів на безоплатний інсулін. Втім, враховуючи ситуацію в країні, нині необхідно максимально раціонально використовувати державні кошти та ресурси, щоб гарантувати усім пацієнтам рівний доступ до медичних послуг та ліків. Тому повертаються попередні умови та вимоги програми реімбурсації.
Як зазначають спеціалісти НСЗУ, доплата за інсулін, яка повертається, невелика, адже 85% вартості препарату інсуліну аптечному закладу сплачує держава.
Таким чином Уряд і надалі гарантує пацієнтам з цукровим діабетом доступ до базового лікування інсулінами безоплатно. Таке лікування залежить від категорії, яку визначає для пацієнта ендокринолог, і передбачає призначення пацієнту або препарати інсуліну, або їхні аналоги.
Відтак ті, хто бажає отримувати інсулін іншого типу або виду, отримають його з доплатою 15% від вартості препарату. Тобто жоден із пацієнтів не залишиться без можливості отримати препарати інсуліну за кошти з державного бюджету.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації