Меню
 
Головна arrow Новини
Профілактичні щеплення під час війни

У цей скрутний для держави час українські медики продовжують приділяти увагу профілактичним щепленням проти керованих інфекцій, зокрема і на Чернігівщині.

Втім, чернігівські лікарі зазначають – хоча на початку лютого і до середини березня нинішнього року через активні бойові дії вакцинація у Чернігові та області не проводилася, це не є порушенням вимог до захисту дітей від низки інфекційних захворювань.

Нагадаємо: згідно з Календарем профілактичних щеплень, кожна дитина протягом 16 років обов’язково має отримати щеплення від десяти видів інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції. Відтак щеплення від COVID-19 не є обов’язковим, його вже можна робити дітям з 12 років і дозволено одночасно вводити вакцини проти COVID-19 та вакцини проти інших інфекційних хвороб, що негативно не вплине на імунітет, адже доведено, що наш організм одночасно може прийняти багато антигенів.

Як зазначив в ефірі «Українського радіо: Чернігівська хвиля» заступник медичного директора КНП «Сімейна поліклініка» ЧМР Роман Поляков, військові дії завжди викликають спалах інфекційних хвороб.

«Будь-яка епідемія може початися з війни. Хвороби передаються повітряно-крапельним шляхом, фекально-оральним, через поранення або пошкоджену шкіряну поверхню, а ми жили у підвалах в антисанітарних умовах і не мали можливості щодня проводити гігієнічні процедури через відсутність води, світла, тепла, стерильних серветок або антисептиків. Інтервал між щепленнями – це не наша забаганка. Це для того, щоб сформувати в організмі належний рівень антитіл. Відсутність щеплення – це відсутність антитіл в організмі. Неповне щеплення – це низький рівень антитіл. За таких умов шанси, захворіти на будь-яку інфекцію, зростають. Якщо люди отримують не 100% щеплень – це не викликає хвилю епідемії, але підвищення захворюваності буде. Відтак, - продовжує Роман Поляков, - щеплення дитині, яке порушує мінімальний термін, не внесуть до персонального календаря щеплень і його доведеться робити повторно в належний за календарем строк. Нагадаю, якщо щеплення зробили пізніше (від потрібної дати не більше як місяць) – це не є порушенням».

Згідно зі статистичними даними, до війни у Чернігові налічувалося 45 тисяч дітей. Вважається, що нині їх трохи більше, ніж 30 тисяч, тобто певна частина поки не повернулися з інших регіонів. Втім, вони можуть отримати профілактичні щеплення безпосередньо на місці свого перебування. Для цього вимушеним переселенцям варто лише звернутися без декларації до будь-якого медичного закладу на території України і отримати щеплення. А от якщо діти виїхали до іншої країни, офіційно оформили статус і документи, то таким сім’ям оформлять медичні страховки, які дадуть змогу вакцинуватися, але вже за календарем щеплення тієї країни, де вони зареєстровані на теперішній час.

Також Роман Поляков наголошує: нині вакцинація в області набуває хороших темпів. Найближчим часом очікуємо на постачання вакцини КПК (кір, краснуха, паротит) та від гемофільної інфекції.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc