Меню
 
Головна arrow Новини
Робота мобільних амбулаторій та бригад: перші підсумки.

Як відомо, із середини липня на Чернігівщині запрацювали модульні мобільні амбулаторії. Це нова ініціатива, спрямована на наближення медичної допомоги жителям тих населених пунктів, які постраждали внаслідок російської збройної агресії.

З цього приводу в ефірі «Українського радіо: Чернігівська хвиля» про завдання цієї ініціативи та її перші підсумки розповіла виконуюча обов’язки заступника начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Яна Драганюк.

Вона, зокрема, зазначила: із 18 липня модульна мобільна амбулаторія вже запрацювала у Чернігівському районі, у Киїнці, а незабаром, з 25 липня, вони запрацюють і у Новоселівці та Количівці.

«В амбулаторії прийматимуть пацієнтів сімейний лікар, психолог та медична сестра для дорослого населення, а для дітей передбачені окрім цих спеціалістів ще й вузькопрофільні фахівці – лор, офтальмолог тощо. Таким чином, медичні послуги, що надаються в мобільній амбулаторії, аналогічні послугам, які люди могли отримати в амбулаторії загальної практики сімейної медицини та на ФАПах – прийом населення, надання невідкладної медичної допомоги, вакцинація, проведення діагностичних досліджень, експрес-тестування на ковід тощо. Тобто, амбулаторії працюватимуть до тих пір, поки не відновлять зруйновані війною медичні заклади у цих населених пунктах. Загалом мобільна амбулаторія – це функціональний стаціонарний фургон, що містить відділ рецепції, кабінети для роботи спеціалістів та лабораторних досліджень. Вона під’єднана до електричного живлення, водопостачання та водовідведення. Звісно, що амбулаторії працюватимуть згідно всіх епідеміологічних вимог», - наголосила Яна Драганюк.

Крім того, обласною владою налагоджено роботу мобільних бригад лікарів, що працюватимуть для жителів тих населених пунктів, які внаслідок активних бойових дій та окупації тимчасово втратили доступність до медичної допомоги. Яна Драганюк каже:

«Нині мобільні бригади виїжджають до Чернігівського району, зокрема, до Козелецької громади, ведуть прийом пацієнтів, а згодом переїжджають до інших населених пунктів. Таким чином, це можна порівняти з роботою швидкої медичної допомоги. Спеціалісти бригади мають із собою необхідне обладнання – кардіограф, УЗД-апарат, глюкометр, томограф. До цієї спільної роботи долучаються і лікарі Чернігівського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, що працюють на території підпорядкованих громад, в інших громадах також працюватимуть медики тамтешніх центрів ПМСД. Наприклад, з 18 липня медики Чернігівського ЦПМСД вже оглянули 726 жителів, Козелецького ЦПМСД – 356 жителів».

Така ініціатива належить як обласній та місцевим владам, так і Товариству Червоного Хреста України, іншим благодійним організаціям, таким як «Лікарі Світу», «Українська медична місія», «Heart to Heart». Графік роботи формується заздалегідь, про що попереджають місцевих жителів. Загалом одна така бригада може обслугувати до тридцяти пацієнтів протягом дня, хоча буває і більше. Максимальна кількість оглянутих дітей за один робочий день – 114 хлопчиків та дівчаток.

Хоча така ініціатива поки що нова, вже можна зробити висновок – рішення про роботу мобільних амбулаторій та мобільних бригад – дуже своєчасне та актуальне. Воно має на меті полегшити доступ людей до медичних послуг – пацієнтів оглядають фахівці і у разі необхідності направляють до «вузьких» спеціалістів – онколога, кардіолога, невропатолога та інших. Тому ця практика буде поширюватися і на інші регіони Чернігівщини.

Також Яна Драганюк повідомила:

«Внаслідок збройної агресії в області пошкоджено 46 медичних закладів, 6 з яких – зруйновані повністю і не підлягають відновленню. Також зазнали значних збитків як медичне обладнання, так і автотранспорт медиків. На жаль, пошкоджено 27 лікарських амбулаторій та ФАПів, деякі об’єкти знаходяться у непридатному стані. Тому ініціатива щодо роботи мобільних амбулаторій та мобільних бригад якнайкраще допомагає місцевим медикам працювати, а пацієнтам – отримувати необхідні консультації та лікування. Відтак проект розрахований до кінця нинішнього року, а у разі необхідності його буде продовжено».

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc