Меню
 
Головна arrow Новини
Санепідситуація в області: рівень захворюваності на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для поширення цих хвороб на деокупованих територіях.

Для літньої пори року характерне підвищення захворюваності на кишкові інфекції, в зв’язку з чим з 1 червня Чернігівським обласним центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України запроваджено щотижневий моніторинг захворюваності на кишкові інфекції з детальним аналізом факторів, які їх викликали. При проведенні епідрозслідування можливими факторами, що викликали захворювання на кишкові інфекції в поточному році встановлено м’ясні продукти (35), молочні продукти (13), яйця (10) та кондитерські вироби (1). Причиною захворювань є порушення норм зберігання харчових продуктів в домашніх умовах та недотримання правил особистої гігієни населенням.

Також, протягом півріччя виявлено 4 випадки захворювання на ботулізм, 1 людина серед захворівших померла. Випадки захворювання ботулізмом поодинокі, групових спалахів не було. Всі особи захворіли після вживання непатраної в’яленої риби, виготовленої в домашніх умовах.

Ситуація з особливо-небезпечних інфекцій в області залишається напруженою, в зв'язку з реєстрацією:

- 149 випадків захворювання на туберкульоз, що на 32 випадки більше кількості захворілих за аналогічний період минулого року. Серед дитячого населення – 14 випадків захворювання, за аналогічний період 2021 року – 3 випадки;

- 15 випадків захворювання на хворобу Лайма, в минулому році – 11 випадків;

- 631 звернення за антирабічною допомогою з приводу контакту (укусів, подряпин, ослинення) з тваринами. Антирабічне лікування призначено 88 особам.

Враховуючи залишки та надходження імунобіологічних препаратів в області станом на 01.07.2022 наявні вакцини проти:

- гепатиту В – 2843 дози;

- кору, паротиту, краснухи (КПК) в кількості – 122 дози;

- поліомієліту (ІПВ) – 8269 доз;

- поліомієліту (ОПВ) – 4683 дози;

- дифтерії, правцю – 21025доз;

- туберкульозу – 11560 доз;

- кашлюку, дифтерії, правця – 18073 дози;

- гемофільної інфекції – 6681 доза.

Зазначених вакцин орієнтовно вистачить до жовтня місяця 2022 року.

Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 08.04.2022 № 597 «Деякі питання забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення під час ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації проти України» для попередження виникнення спалахів інфекційних захворювань та масових отруєнь серед населення на ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» покладена функція по проведенню санітарно-епідемічної оцінки деокупованих населених пунктів. Для виконання цієї роботи в установі та відокремлених структурних підрозділах створені 22 оперативні робочі групи, які здійснюють відбір зразків питної води на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники і ґрунту на вміст важких металів, сірки, нафтопродуктів в місцях проведення активних бойових дій та аварій.

За 6 місяців поточного року центром обстежено 382 деокупованих населених пункта, що становить 96,5% від загальної кількості. Досліджено 123 зразки води централізованого водопостачання на мікробіологічні показники, з яких не відповідали гігієнічним вимогам до питної води, призначеної для споживання людини – 6 зразків, що складає 4,9%. Голів ОТГ проінформовано про результати досліджень і надано рекомендації щодо заборони використання води для питних потреб та заходи з очищення і дезінфекції об'єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc