Меню
 
Головна arrow Новини
Обережно – змії!

Станом на початок серпня в Україні зареєстровано 48 звернень по медичну допомогу, пов’язаною з ураженням зміїною отрутою. Причому, як свідчать статистичні дані, частіше від зміїних укусів страждають діти та жінки. Так звернення надходили зі Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської, Запорізької, Полтавської, Хмельницької, Чернівецької та Чернігівської областей (5 звернень). Летальних випадків зареєстровано не було.

У Центрі громадського здоров’я МОЗ нагадують: щоб не стати жертвою отруйних змій, варто бути обачними й дотримуватися простих правил:

- Обирайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити у взуття;

- Перевіряйте місце відпочинку на природі. Перш ніж сісти на траву, камінь, хмиз або колоду — пошарудіть чи постукайте ціпком, палицею тощо, аби налякати змію;

- Не торкайтеся руками неперевірених предметів, краще користуватися палицею. Змії часто ховаються у старих пнях, копицях сіна, під каменями чи поваленими стовбурами дерев:

- Не робіть різких рухів і не наближайтеся до плазуна! Якщо побачили поруч змію, краще завмерти і зачекати, поки вона відповзе, або без різких рухів відійти убік. Тим більше не намагайтеся зловити чи вбити змію. Слід пам’ятати - змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки.

Якщо ж вас вкусила змія, потрібно якнайшвидше потрапити до лікарні та отримати фахову допомогу. Адже укуси небезпечні саме ускладненнями, що можуть після них виникнути.

У разі неможливості одразу звернутися до медиків, необхідно надати людині першу допомогу: забезпечити спокій та мінімум рухів, місце укусу обробити антисептиком, дати постраждалому 1-2 таблетки проти алергії. Крім того, людина повинна випити кілька склянок води. Також не можна висмоктувати отруту та накладати джгут і припікати рану!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc