Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині тривають роботи з відновлення медичних закладів, що постраждали від російської агресії. 3 серпня із ходом цих робіт познайомилася заступник начальника відділу організації надання медичної допомоги Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Яна Драганюк.

Протягом лютого-березня російські війська щоденно обстрілювали територію Чернігова. На жаль, снаряди та авіабомби потрапляли і до лікарняних закладів, які через це отримали пошкодження різного ступеню. Як на одному з брифінгів зазначив голова облдержадміністрації (ОВА) В’ячеслав Чаус, від обстрілів постраждали практично всі медичні заклади обласного центру. Тому, за його словами, спеціалісти повинні зосередитися на виконанні першочергових робіт – заміні вікон, внутрішньо-ремонтних роботах, облаштуваннях альтернативних видів електро- та водопостачання тощо.

Так одразу після вигнання окупантів з Чернігівської землі та завершення активної фази військових дій у наших лікарнях стартували ремонтні роботи.

Зокрема, ознайомившись з такими роботами на території КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня», Яна Драганюк зазначила:

«Відновлення триває – замінюються вікна, встановлюються автономні джерела живлення, отримані від Міністерства охорони здоров’я України. Звісно, корпуси лікарні постраждали. Але, завдяки державним коштам та фінансуванню з обласного бюджету та, сподіваюся, від міжнародних донорських організацій, лікарня набуде навіть кращого вигляду, ніж була до цього».

В Україні вже є план відновлення медичних закладів, який стане частиною плану післявоєнного відновлення держави. Особливе місце у цьому посідає увага, приділена системі охорони здоров’я і, зокрема, на Чернігівщині. Як наголошує Яна Драганюк, вона поширюються на десять медичних закладів Чернігівщини, що першочергово отримають відповідну допомогу, а потім буде розповсюджена і на інші.

Керівництво центрального медичного закладу регіону, КНП «Чернігівська обласна лікарня», також активно переймається відновленням своєї інфраструктури працюють над ремонтом даху у кількох корпусах, вхідних дверей, несучих конструкцій, оздоблювальної плитки, зокрема, у приймальному відділенні. Як розповів заступник Генерального директора лікарні з адміністративно-господарських питань Віталій Магдич, на роботи, яке замовило Управління капітального будівництва облдержадміністрації (ОВА), виділено необхідні кошти і нині на об’єктах завершується виконання запланованих робіт. Особливу увагу приділено безпеці кисневої станції та альтернативним джерелам енергоживлення.

Чи не найбільше постраждала внаслідок ворожих обстрілів КНП «Чернігівська центральна районна лікарня». За словами її Генерального директора Дмитра Руденка, нині проводяться два види робіт - знято старий пошкоджений снарядами дах інфекційного корпусу, встановлено нову опалубку та планують покрити дах металочерепицею. Інший – через пошкодження кисневої станції там буде встановлено кріоциліндри на 2 тисячі кілограм та облаштовано нову систему для надходження кисню у відділення.

«Дуже оперативно в нашому закладі підрядними організаціями замінено склопакети, радіатори опалення, що були зруйновані через обстріли та низькі температури. Також відновлено частину зруйнованої стіни», - повідомив Генеральний директор КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Ігор Даниленко. А, у свою чергу, Яна Драганюк зазначила:

« На цьому етапі тут Управління капітального будівництва свої роботи завершило. Ми задоволені такими темпами. Сподіваємося, що відновлення лікарняних закладів завершиться своєчасно та у необхідному обсязі».






Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc