Меню
 
Головна arrow Новини
COVID-19: чи можна вакцинувати вагітних?

Інколи вагітні жінки категорично відмовляються вдаватися до профілактичних щеплень, аргументуючи це певними ризиками завдати непоправної шкоди майбутній дитині.

Із цього приводу на Офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України розміщено роз’яснення, в якому, зокрема, йдеться:

Якщо вагітна має високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад працює в ковідній лікарні та/або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем. Якщо ж, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною (Comirnaty/Pfizer-BioNTech).

Якщо вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 на векторній платформі (AstraZeneca/Covishield/SKBio) до або під час вагітності, то лікар має розказати їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення, і жінка сама вирішуватиме, чи отримати другу дозу цією ж вакцини під час вагітності чи вже після пологів. Це ж стосується і введення бустерної дози вакцини.

Крім того, у Міністерстві стверджують, що перед щепленням тією чи іншою вакциною тест на вагітність робити не обов’яково. Також жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути щеплені вакцинами Covishield/Pfizer-BioNTech та AstraZeneca (Covishield, SKBio). Втім, інструкцією вакцини CoronaVac/Sinovac Biotech забороняється щеплення нею жінок, які годують грудьми.

Таким чином, необхідність профілактичного щеплення проти COVID-19 вагітної у будь-якому разі повинна базуватися на індивідуальному підході до здоров’я і загального стану жінки.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc