Інколи вагітні жінки категорично відмовляються вдаватися до профілактичних щеплень, аргументуючи це певними ризиками завдати непоправної шкоди майбутній дитині.
Із цього приводу на Офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України розміщено роз’яснення, в якому, зокрема, йдеться:
Якщо вагітна має високий ризик захворіти на COVID-19, наприклад працює в ковідній лікарні та/або має супутні захворювання, вона може обговорити можливість вакцинації з лікарем. Якщо ж, на думку лікаря, користь від вакцинації перевищує потенційні ризики від неї, то жінку рекомендовано щепити мРНК-вакциною (Comirnaty/Pfizer-BioNTech).
Якщо вагітна отримала першу дозу вакцини проти COVID-19 на векторній платформі (AstraZeneca/Covishield/SKBio) до або під час вагітності, то лікар має розказати їй про співвідношення ризиків та користі від другого щеплення, і жінка сама вирішуватиме, чи отримати другу дозу цією ж вакцини під час вагітності чи вже після пологів. Це ж стосується і введення бустерної дози вакцини.
Крім того, у Міністерстві стверджують, що перед щепленням тією чи іншою вакциною тест на вагітність робити не обов’яково. Також жінки, що вигодовують дітей грудним молоком, можуть бути щеплені вакцинами Covishield/Pfizer-BioNTech та AstraZeneca (Covishield, SKBio). Втім, інструкцією вакцини CoronaVac/Sinovac Biotech забороняється щеплення нею жінок, які годують грудьми.
Таким чином, необхідність профілактичного щеплення проти COVID-19 вагітної у будь-якому разі повинна базуватися на індивідуальному підході до здоров’я і загального стану жінки.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації