Меню
 
Головна arrow Новини
COVID-19 продовжує ширитися Україною

Військова агресія росіян проти нашої держави дещо відволікла населення України від проблеми захворюваності на коронавірусну інфекцію. Втім, вона нікуди не поділася, а навпаки, навіть почала знову заявляти про себе на «повний голос».

Лікарі-інфекціоністи пояснюють: через війну люди почали нехтувати протиепідемічними заходами, ігнорувати профілактичними щепленнями та тестуванням, забувати про те, що у громадських місцях, транспорті, в магазинах необхідно дотримуватися маскового режиму.

Як зазначає голова Національної групи експертів з імунопрофілактики Федір Лапій, COVID-19 нині набув характеру сезонної інфекції, яка через військові дії значно погіршила і без того незадовільну епідеміологічну ситуацію в Україні.

Відтак за минулий тиждень на Чернігівщині діагностовано 597 випадків коронавірусної інфекції і є припущення, що з настанням холодів кількість хворих на COVID-19 буде збільшуватися.

Нагадаємо: COVID-19 - гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2. Важкість перебігу захворювання залежить від багатьох факторів – віку, наявності хронічних захворювань, потужності імунної системи організму, способу життя тощо.

Втім, захистити себе та оточуючих від інфікування допоможе дотримання простих правил – використання захисних масок, обробка рук антисептиками, уникнення великої скупченості людей.

А от найбільш ефективним методом профілактики коронавірусної інфекції була і залишається вакцинація, безпечність якої доведена вже давно.

Отже, отримати щеплення від COVID-19 можна в будь-якому закладі первинної медичної допомоги, незалежно від наявності декларації з лікарем і типу дози (першої, другої бустерної чи додаткової). Для цього необхідно звернутися до найближчого медичного закладу чи пункту вакцинації. Якщо ви прийняли рішення про проведення профілактичного щеплення, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем на предмет наявності протипоказань щодо вакцинації. У місці проведення щеплення ви заповните анкету та повідомите медичного працівника, який здійснює щеплення, про наявність у вас хронічних захворювань.

Пам’ятайте – дотримання протиепідемічних правил та щеплення здатні суттєво знизити ризик захворіти на коронавірусну інфекцію та значно підвищити якість вашого життя.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc