Меню
 
Головна arrow Новини
В Україні зареєстрований випадок віспи мавп

15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп, - повідомляє Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України. Пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби. Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню, яке було проведено одним з обласних центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Зараз триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку.

За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни. Із симптомів захворювання у нього спостерігається підвищена температура та висипання на тілі. З метою збереження комфорту пацієнта місце реєстрації випадку не наводиться.

Нагадаємо: віспа мавп - інфекційне захворювання, яке спричинюють віруси родини поксвірусів. Захворювання подібне до натуральної віспи, проте має меншу летальність та легші симптоми.

До 2022 року віспа мавп фіксувалась у країнах Центральної та Західної Африки, наразі ж більш ніж половина всіх зафіксованих випадків припадає на Південну та Північну Америку.

До основних симптомів віспи мавп належать: гарячка, головний біль, біль у м’язах та спині, а також у горлі, збільшення лімфатичних вузлів, озноб, закладеність носа, кашель, висип на шкірі у вигляді пухирців.

Іноді у людей спочатку з’являється висип, а потім – інші симптоми. Деякі можуть мати лише висип. Захворювання зазвичай триває від двох до чотирьох тижнів.

Висип у вигляді прищів або пухирів спершу з’являється на обличчі, всередині рота та на інших частинах тіла, наприклад, на руках, ногах, грудях, статевих органах або задньому проході. Висип проходить різні стадії до повного загоєння. В одних людей мавпяча віспа може викликати легкі симптоми, в інших – серйозні наслідки із потребою лікування в умовах медичних закладів. Зазвичай до групи підвищеного ризику тяжкого перебігу цього захворювання належать вагітні, діти та люди з ослабленим імунітетом. Віспа мавп може передаватись від людини до людини. Для цього потрібен прямий фізичний контакт з інфекційним висипом, струпами або біологічними рідинами організму хворої людини. Йдеться про спілкування з близької відстані, дихання, дотики, поцілунки, секс. Захворювання може поширюватися з моменту появи симптомів до повного загоєння висипу та утворення свіжого шару шкіри.

Задля уникнення захворювання необхідно:

- уникати тісного контакту «шкіра до шкіри» з людьми, у яких є симптоми, схожі на віспу мавп;

- уникати контакту з предметами та матеріалами, якими користувався хворий;

- регулярно мити руки з милом або використовувати дезінфекційний засіб на спиртовій основі. Особливо це варто робити перед вживанням їжі, після відвідування ванної кімнати та перед тим, як торкатися власного обличчя;

- дезінфікувати та мити поверхні, до яких зазвичай торкаєтесь у середовищах, де могли бути інфіковані люди.

В Україні необхідності у вакцинації проти мавпячої віспи нині немає.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc