Меню
 
Головна arrow Новини
МОЗ спільно з керівниками кардіоцентрів обговорили їхню роль в спроможній мережі медичних закладів

На початку літа було розпочато черговий етап медичної реформи, який передбачає створення спроможної мережі медзакладів та розподіл їх на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

Вже в наступному році, в рамках реформи, будуть кардинально змінені підходи до лікування пацієнтів з інсультами та інфарктами. Вони зможуть отримати лікування лише в надкластерних та кластерних лікарнях, а також кардіологічних центрах. Про це заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко повідомив під час зустрічі з керівниками кардіологічних центрів України.

Такий підхід дозволить спрямовувати пацієнтів саме в ті медичні заклади, що матимуть всі потужності та фахівців і гарантовано зможуть надати якісну медичну допомогу.

«На жаль, серцево-судинні захворювання є однією з головних причин смертей в Україні (близько 60%, станом на 2021 рік). За цим показником наша країна лишається одним із європейських антилідерів. Тому вже з наступного року, ми суттєво змінюємо маршрут, за яким «швидка» доставлятиме пацієнтів з такими захворюваннями. У кожному регіоні буде затверджено перелік медичних закладів, які зможуть лікувати інсульти та інфаркти і укладати відповідні договори з Нацслужбою здоров’я», – розповів заступник міністра.

У наступному році кардіологічні центри, як і надкластерні та кластерні лікарні, які увійдуть до спроможної мережі, і надалі зможуть укладати контракти з Національною службою здоров’я на лікування інсультів та інфарктів.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc