Меню
 
Головна arrow Новини
17 вересня – Всесвітній день безпеки пацієнтів

Кожна людина тією чи іншою мірою вдається до прийому лікарських препаратів для профілактики та лікування захворювань. Втім, іноді в результаті недотримання правил зберігання ліків, їхнього призначення, відпуску, незадовільного контролю за використанням здоров’ю пацієнта завдається непоправна шкода, що може призвести до інвалідності, а іноді і до смерті.

Враховуючи таку ситуацію, тема Всесвітнього дня безпеки пацієнтів (International Patient Safety Day) нинішнього року була сформульована, як «Безпечне вживання лікарських препаратів» з гаслом «Ліки без шкоди».

Загалом відзначення цього дня було започатковано Всесвітньою організацією охорони здоров’я 2017 року. Його головні завдання полягають у підвищенні обізнаності громадськості та зміцнення розуміння держав – членів ВООЗ щодо безпеки пацієнтів та зниження ризику від незадовільного надання медичної допомоги на різних рівнях, зокрема, і у плані прийому лікарських препаратів.

Таким чином, нинішнього року ВООЗ приділяє особливу увагу проблемі адекватного лікування, особливо на тлі поширення коронавірусної інфекції та загальної епідеміологічної ситуації у світі.

В Україні проблема безпеки пацієнтів нині особливо актуальна. Адже через військові дії в деяких регіонах нашої держави пацієнти взагалі не мають доступу до лікарських препаратів, а інколи вдаються до самостійного прийому ліків, не порадившись із медичним працівником. На жаль, у теперішній ситуації зафіксовані випадки потрапляння в аптечну мережу неякісних і навіть фальсифікованих лікарських препаратів. Тому відповідним контролюючим органам нашої держави поставлено завдання – якомога ретельніше перевіряти якість ліків та слідкувати за їхнім доступом до громадян.

Міністерство охорони здоров’я України разом з Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця, Національною Академією медичних наук України, ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзаєва НАМН України» та Всеукраїнською радою захисту прав і безпеки пацієнтів розробили концепцію стратегії попередження дефектів надання медичної допомоги у вітчизняній системі охорони здоров’я. Її мета - створення системи запобігання ризикам ненавмисної шкоди пацієнтам, зокрема, в реалізації їхнього права доступу до якісних та ефективних ліків для забезпечення права людей на якісну та безпечну медичну допомогу.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc