Меню
 
Головна arrow Новини
Якісно бачити світ: 24 вересня розпочинається Всесвітній тиждень сітківки ока.

Сітківка – чи не найважливіший орган людського ока, адже вона містить фоторецептори, через які проходить світло, перетворюючись там на нервові імпульси, що дозволяють головному мозку ідентифікувати зображення. Іншими словами, саме завдяки сітківці людина бачить навколишні предмети і орієнтується у просторі.

Тому важливість сітківки для повноцінного життя людини важко переоцінити. Втім, враховуючи її надчутливість, сітківка зазнає різноманітних патологій, що здатні призвести не тільки до суттєвого погіршення зору, а й, на жаль, до повної сліпоти.

Як зазначає завідувачка відділення мікрохірургії ока КНП «Чернігівська обласна лікарня» Ірина Биховець, найчастішими скаргами при патології сітківки є викривлення предметів, втрата чіткості зображення, пелена по центру зору та «завис» по периферії, поява періодичних «блискавок».

«Одними з поширених захворювань сітківки ока є вікова дегенерація, відшарування сітківки, периферична її дегенерація, яка може супроводжуватися периферичними розривами, зокрема, у пацієнтів з короткозорістю високого ступеню, центральні отвори сітківки у пацієнтів з тонкою фіброзною мембраною на поверхні цього органу, яка виглядає як зморщений целофан, онкологічна патологія, травми ока. А от до раптової втрати зору призводять порушення кровообігу в судинах сітківки. Особливі наші пацієнти – це хворі на цукровий діабет. Інколи лікар-офтальмолог саме зі стану очного дна вперше може встановити діагноз цукрового діабету. І тоді тільки разом з ендокринологом ми зберігаємо зір на довгі роки», - розповідає Ірина Биховець.

Для попередження таких патологій і започатковано Всесвітній тиждень сітківки ока, до проведення якого вже протягом багатьох років долучаються чернігівські офтальмологи. Лікарі відділення мікрохірургії ока КНП «Чернігівська обласна лікарня» працюють цілодобово задля надання невідкладної офтальмологічної допомоги населенню області. Для цього у відділенні встановлено сучасне обладнання для діагностики та проведення оперативних втручань, пацієнти мають можливість при термінових станах пройти обстеження та, при необхідності, бути прооперованими. Особливо, це вкрай необхідно для тих, хто раптово втратив зір.

Відтак у період з 24 по 30 вересня всі, хто має проблеми із зором, мають можливість безкоштовно пройти обстеження на сучасному обладнанні, зокрема, на когерентному томографі «Тритон» з метою діагностики патологій сітківки. Для цього необхідно попередньо записатися на прийом за номерами телефонів : +380674604606; +380662963538. Вам призначать час обстеження та нададуть необхідні консультації.

Отже, не зволікайте, адже чим раніше буде виявлена проблема, тим ефективніше буде призначене лікування.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc