Меню
 
Головна arrow Новини
COVID-19 на Чернігівщині: чого очікувати надалі?

Нині в Україні зафіксовано поширення нового штаму коронавірусу. Щоденно у різних регіонах нашої держави реєструється кілька сотень нових випадків захворювання, а за останній тиждень на Чернігівщині зафіксовано майже 600 хворих на коронавірусну інфекцію. Тобто, COVID-19 під час військових дій нікуди не зник, а, згідно з твердженнями медиків, трансформувався у сезонну інфекцію.

За словами завідувача загальносоматичного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня», де проходять лікування хворі на COVID-19, Івана Тельнова, нині в Україні панує новий штам модифікованого вірусу, який клінічно майже не відрізняється від Omicron і Delta: підвищення температури, біль у горлі, нудота, позови до блювоти, кашель, сухість у носі й роті.

Втім, лікар каже - очікується, що прояви хвороби не будуть такі агресивні, і пацієнтів здебільшого лікуватимуть амбулаторно. Також передбачається, що звернень за стаціонарною медичною допомогою буде менше, ніж торік.

«Коли спілкуєшся із колегами із західних областей, то там кількість ковідних пацієнтів значно зростає до 1500-2000 випадків на тиждень. У нас таке також може бути за два-три тижні, але випадків важкого перебігу і значної кисневої підтримки буде значно менше, ніж торік. Великої кількості госпіталізації ми не очікуємо», - запевняє Іван Тельнов. Відтак нині у Чернігівській області для госпіталізації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою COVID-19 визначено 21 заклад охорони здоров’я, в яких для лікування хворих розгорнуто 399 ліжок, забезпечених подачею кисню на 100% (централізовано та кисневими концентраторами).

Так станом на 16 вересня у закладах охорони здоров’я області отримували стаціонарне лікування 98 хворих на COVID-19, з яких 48 перебували на періодичній кисневій підтримці, а наприкінці минулого тижня на амбулаторному лікуванні знаходилося 495 хворих з коронавірусною інфекцією.

Лікарі вкотре нагадують – найефективнішим методом уникнення захворювання та важкого перебігу хвороби залишається вакцинація. З цього приводу варто поспілкуватися зі своїм сімейним лікарем на предмет визначення можливих протипоказань.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc