COVID-19 нікуди не зник! Про важливість заходів попередження поширення COVID-19 в армії
Зараз дуже важливо берегти своє здоров’я та не піддавати його зайвому ризику. Особливо це питання актуальне для захисників та захисниць України, які обороняють нашу землю. Кожного дня вони ризикують своїм життям. Захворіти на COVID-19 за таких умов, означає не лише пережити додатковий стрес, але й отримати низку несприятливих симптомів, збільшити ймовірність заразити побратимів.
«Військові не є винятком для обов’язкового тестування та вчасної вакцинації. Перебуваючи у тісній взаємодії у підрозділі – починаючи від спільного побуту, закінчуючи величезною кількістю живих контактів, – військові автоматично потрапляють у групу підвищеного ризику інфікування та розповсюдження будь-яких вірусів. Зокрема через обмеженість у побуті і неможливість ізолюватися у випадку захворювання.
Вакцинація не тільки убезпечить безпосередньо військового та його оточення, але й може стати своєрідним захистом у випадку нової хвилі захворюваності. З огляду на попередні хвилі масового захворювання на COVID-19, ідеться про національну безпеку в контексті здорової армії. Краще запобігти хворобі, ніж лікуватися.
Не можна нехтувати також і своєчасним тестуванням на наявність вірусу в організмі. Адже вчасне виявлення недуги допоможе уникнути поширення вірусу на значно більшу кількість людей навколо. Тому вибір на користь тестування та вакцинації очевидний» – розповідає юрист Центру демократії та верховенства права і боєць Нацгвардії, Гліб Колесов.
Для отримання направлення на безоплатне тестування або щеплення військовому потрібно звернутися до військово-медичних установ у пунктах постійної дислокації військових частин.
Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19.
Пам’ятайте, що турбота про здоров’я – ваш внесок у перемогу!
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації