Меню
 
Головна arrow Новини
Яку безоплатну медичну допомогу держава гарантує людям похилого віку?

В Програмі медичних гарантій є усі необхідні послуги для того, щоб попередити проблеми зі здоров’ям, виявити серйозні захворювання на ранніх стадіях та вчасно почати лікування. А також контролювати перебіг хронічних захворювань та своєчасно отримувати медичну допомогу в екстрених випадках.

У Національній службі здоров’я України нагадують: для людини будь-якого віку, зокрема і старшого, важливо мати сімейного лікаря і бути з ним на постійному зв’язку. Це лікар, який вчасно розпізнає загрозу для здоров’я пацієнта, зважаючи на фактори ризику та спадковість, допоможе виявити і контролювати хронічні захворювання, призначить профілактичні обстеження, вчасно спрямує на консультацію до спеціаліста чи направить на інструментальні дослідження.

За рецептом від сімейного лікаря люди похилого віку мають можливість отримувати безоплатно або з незначною доплатою медикаменти за програмою «Доступні ліки». Ця програма постійно розширюється і перелік захворювань, від яких можна отримати медикаменти, вже досить великий. Зокрема, це серцево-судинні хвороби, бронхіальна астма, діабет ІІ типу, нецукровий діабет, інсулінозалежний діабет (інсуліни), розлади психіки та поведінки,епілепсія, хвороба Паркінсона, хронічне обструктивне захворювання легень. Також програмою передбачено безкоштовне забезпечення лікарськими препаратами для профілактики інсультів та інфарктів.

Перевага програми полягає не тільки у тому, що вона допомагає знизити витрати на ліки з власної кишені, а й те, що «Доступні ліки» можна отримати у будь-якій аптеці країни, яка працює за договором з НСЗУ, незалежно від того, де виписали рецепт. На час дії воєнного стану рецепт на «Доступні ліки» може бути не лише електронний, а й паперовий. Виписати його може будь-який лікар первинної ланки, не обов’язково той, з яким укладена декларація. Якщо ви підтримуєте зв’язок з вашим сімейним лікарем, виписати рецепт він зможе і по телефону, а щоб отримати ліки не обов’язково йти самому в аптеку - можна передати номер рецепту рідним чи близьким.

Програма медичних гарантій гарантує людям похилого віку усі види спеціалізованої медичної допомоги. Це консультації спеціалістів, аналізи, обстеження, госпіталізації та операції. Особливий акцент - на лікуванні інсульту та інфаркту, а також - на обстеженнях для ранньої діагностики онкозахворювань. Пацієнти з інфарктом та інсультом отримують все необхідне їм лікування безоплатно. В разі появи симптомів цих захворювань, все, що потрібно зробити – викликати швидку допомогу за номером 103. Весь комплекс медичної допомоги пацієнту, включаючи необхідні обстеження, оплачують НСЗУ.

Що стосується онкологічних захворювань, особливу увага приділяється ранньому їх виявленню. Адже лікування онкології на ранніх стадіях дає пацієнту більше шансів на одужання. Тому в Програмі медгарантій передбачено 6 інструментальних досліджень для виявлення таких захворювань. Йдеться про гастроскопію, бронхоскопію, гістероскопію, колоноскопію, цистоскопію та мамографію. Людям похилого віку рекомендують проходити ці дослідження періодично. Вони повністю безоплатні за умов отримання направлення від лікаря. Виписати направлення на них може як сімейний лікар, так і профільний спеціаліст.

Відтак, незалежно від місця проживання, люди похилого віку можуть отримати медичну допомогу в будь-якому медичному закладі, що має договір з НСЗУ. Це стосується як внутрішньо переміщених осіб, так і тих, хто не змінював місце проживання. Пацієнт сам обирає, де йому зручно отримати медичну допомогу, а оплачує її замість пацієнта Національна служба здоров’я України.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc