Меню
 
Головна arrow Новини
20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби з раком грудей

Щороку 20 жовтня в Україні проходить під знаком особливої уваги до боротьби з раком молочної залози. Цей діагноз встановлюють 15 тисячам українок щорічно.

«Захворюваність на рак молочної залози в Україні має середній показник серед країн світу, однак смертність зафіксована вище середнього. Найвищі показники захворюваності в нашій країні серед жінок віком понад 60 років, хоча вже з 30 років істотно частішають випадки захворювання. Варто зазначити, що за статистикою кожній четвертій жінці рак грудей діагностують на ІІІ-IV стадії, коли ефективність лікування значно знижується, в той час як виявлений на I стадії рак виліковується у 95% випадків», – говорить заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.

Зазначимо, що МОЗ України за Програмою медичних гарантій реалізує державну політику з питань ранньої діагностики раку грудей. Зокрема, в переліку досліджень, які входять в пріоритетні послуги, включено мамографію, яка призначається пацієнткам після 40 років. За направленням лікаря послуга є безоплатною. Пацієнтці достатньо звернутися до будь-якого з медзакладів, які НСЗУ законтрактувала на пакет «Амбулаторна спеціалізована та високоспеціалізована допомога» та одного з медичних закладів, законтрактованих НСЗУ, для мамографічного дослідження.

Нагадаємо, для запобігання раку молочної залози важливо дотримуватися здорового способу життя (відмовитись від куріння, алкоголю, регулярно займатися фізичною активністю та підтримувати нормальну масу тіла), а також вчасно проходити огляд лікаря:

- мамолога – не рідше ніж один раз на 1-2 роки;

- жінкам віком понад 50 років – що два роки здійснювати мамографічні обстеження.

Також усім жінкам після 20 років важливо щомісяця самостійно обстежувати молочні залози. У разі будь-яких змін у молочних залозах необхідно негайно звернутися до свого лікаря.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc