Меню
 
Головна arrow Новини
24 жовтня у світі відзначають День боротьби з поліомієлітом

В цей день 1988 року на 41-й Всесвітній асамблеї охорони здоров'я було створено Глобальну ініціативу з ліквідації поліомієліту.

Така амбітна ціль стала можлива з появою вакцини ще в 1950-х роках та успішного її застосування в громадах. Творцем інактивованої вакцини (ІПВ) проти поліомієліту є Джон Солк, американський вірусолог.

З того часу у світі розпочалась просвітницька діяльність та програми з вакцинації. Мільйони дітей змогли уникнути важкої хвороби. В цілому у світі досягнуто 99,9% скорочення передачі дикого поліовірусу.

З 2022 року Глобальна ініціатива з ліквідації поліомієліту зосереджується на припиненні спалахів циркулюючих вакцинних поліовірусів, що виникають у недостатньо імунізованих громадах.

Нагадаємо, поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, інфіковану їжу та воду.

Вірус вражає центральну нервову систему та спричиняє невиліковний параліч. В деяких випадках хвороба призводить до смерті.

Поліомієліт входить до переліку 10 вакцинокерованих недуг, що є в Національному календарі профілактичних щеплень, а значить щеплення дітей в медзакладах проводиться безоплатно.

Щеплення від поліомієліту проводиться комплексно:

- 1 доза – у 2 місяці життя дитини (ІПВ);

- 2 доза – 4 місяці (ІПВ);

- 3 доза – 6 місяців (ОПВ);

- 4 доза – 18 місяців (ОПВ);

- 5 доза – 6 років (ОПВ);

- 6 доза – 14 років (ОПВ).

Чому в Україні спостерігається спалах цього захворювання?

Через те, що останні роки рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту не перевищував 80%, в країні накопичилась критична маса дітей без імунної відповіді до поліовірусу, яка набувається лише завдяки вакцинації. Медична система разом з партнерами та міжнародними організаціями активно працює над подоланням спалаху поліомієліту попри пандемію COVID-19 та повномасштабну війну.

Вакцинація – єдиний надійний спосіб уникнути недуги. Шістьох доз вакцини достатньо, щоб сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Сьогодні все, що потрібно зробити батькам, — прийти зі своєю дитиною до медзакладу та зробити або надолужити щеплення. Для внутрішньо переміщених людей не потрібно укладати нову декларацію з лікарем.

Бережіть себе та вакцинуйтеся!



Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc