Меню
 
Головна arrow Новини
Інсульти та психічне здоров’я

Інсульт є однією з основних причин смерті у світі. Ця недуга може призвести до набутої інвалідності. Серед факторів ризику інсульту деякі вчені виділяють стрес.

Стрес – це захисна реакція організму на зовнішні подразники, яка проявляється психічно, фізично, емоційно та дає змогу адаптуватися до змін. Проте, інколи стрес може бути неконтрольованим, зокрема, ставати хронічним.

Стрес спонукає серце працювати більш інтенсивно, артеріальний тиск підвищуватися, як і рівень цукру та жиру в крові. Це все може збільшувати ризик утворення тромбів, серцевих нападів та інсультів. Людям, які часто відчувають стрес може бути важко вести здоровий спосіб життя.

Крім цього, стрес та нестабільний психічний стан, можуть уповільнювати процеси відновлення після інсульту та створювати додаткові проблеми зі здоров’ям.

Люди, які перенесли інсульт, часто відчувають емоційні та поведінкові зміни. Хвороба впливає на мозок, а мозок контролює нашу поведінку та емоції. Ви або ваші рідні можете відчувати дратівливість, забудькуватість чи розгубленості. Почуття гніву, тривоги або депресії, які є поширеними.

Як ви можете знизити стрес у своєму житті?

- Розвивайте соціальну підтримку. Підтримуйте друзів та рідних. Взаємодопомога важливий чинник у подоланні стресу. Якщо ви пережили інсульт, не закривайтеся в собі, продовжуйте бути соціальним, спілкуйтеся з іншими людьми, які також зіштовхнулися з цією недугою.

- Харчуйтеся збалансовано. Поживні речовини дають необхідні сили для подолання стресової ситуації.

- Розслабляйте м’язи. Стрес провокує головні болі, напругу м’язів, біль у спині. Боротися з такими симптомами можна за допомогою розтяжок, масажу, теплих ванн.

- Майте повноцінний сон. Здоровий сон – це підзарядка, відпочинок та відновлення організму, він потрібен кожному.

- Будьте фізично активними. Під час фізичної активності знижується рівень гормону стресу (кортизолу), ми відчуваємо піднесений стан та отримуємо більше задоволення від життя.

- Звертайтеся по допомогу до лікаря.

Пам'ятайте, що своєчасне медичне втручання допоможе подолати наслідки стресу, пропрацювати наслідки, визначити, як діяти наступного разу.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc