Віктор Ляшко: всі медичні послуги від звернення до сімейного лікаря і до протезування й реабілітації є і будуть доступними для ветеранів
МОЗ спільно з Мінветеранів на робочій зустрічі обговорили питання надання медичної та реабілітаційної допомоги як складової державної ветеранської політики.
Програма медичних гарантій (ПМГ) вже покриває більшість затребуваних послуг для ветеранів, проте профільне міністерство вивчає, які з пріоритетних для ветеранів послуг не є безоплатними та мають бути внесені до ПМГ.
За словами міністра охорони здоров’я, також має бути визначено перелік ліків та медичних засобів, які є найбільш затребуваними серед ветеранів та мають доказову базу. МОЗ розглядатиме можливість їх внесення до програми реімбурсації, яка дозволяє отримати необхідні ліки за електронним рецептом безоплатно або з незначною доплатою.
«Наша мета – забезпечити доступ до якісної медичної допомоги кожному, незалежно від соціального статусу. Звісно, ми будемо врахувати всі потреби ветеранів та вносити відповідні зміни як до програми медичних гарантій, так і до програми реімбурсації. Однак ними зможуть скористатися всі без винятку громадяни нашої країни», – зазначив Віктор Ляшко під час зустрічі з керівництвом Міністерства у справах ветеранів.
За його словами, міністерство вже розширило Програму медгарантій двома пакетами послуг, які надзвичайно актуальні й для ветеранів. Зокрема, пакет «Комплексна реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» запроваджує європейський підхід в реабілітації, коли мультидисциплінарна команда фахівців комплексно працюватиме з пацієнтом протягом якнайменш трьох годин. Саме така мультидисциплінарна та якісна реабілітаційна допомога дозволить в максимально короткі терміни повернути пацієнтів, в тому числі й ветеранів, до повноцінного життя.
Також триває робота над розбудовою системи психологічної реабілітації.
«У кожній багатопрофільній лікарні має бути психолог, який працюватиме з ветеранами та на перших етапах визначатиме, хто потребуватиме психологічної підтримки і скеровуватиме їх на подальше лікування до фахівців у спеціальні центри. Безумовно, центри психічного здоров’я і психологічної реабілітації, де ветерани надалі отримуватимуть допомогу, мають бути інтегровані в загальну мережу закладів, що надають таку допомогу українцям», – додав міністр охорони здоров’я.
МОЗ вже здійснив крок до доступності психологічної допомоги. До програми медичних гарантій додано пакет «Супровід і лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги». Він дозволяє пацієнту отримати короткострокову психологічну допомогу у сімейного лікаря. Таку допомогу надаватимуть виключно лікарі, які пройшли навчання за сертифікованим курсом.
Крім того, МОЗ спільно з Міністерством оборони, Мінсоцполітики та Мінветеранів працюють над впровадженням найкращих підходів до протезування ветеранів. Напередодні було визначено перелік медичних закладів, до яких скеровуватимуться пацієнти, що потребуватимуть ампутації та подальшого встановлення протезу. Саме у цих медзакладах працюватимуть мультидисциплінарні команди, які зможуть забезпечити повний цикл медичних послуг та подальше встановлення протезу.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації