Меню
 
Головна arrow Новини
17 листопада людство відзначає міжнародну подію – Всесвітній день передчасно народженої дитини.

Цей день був заснований у 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми. Україна приєдналась до ста країн світу, які проводять заходи, спрямовані на вирішення проблем передчасних пологів та поліпшення умов виходжування передчасно народжених дітей та підтримки їх сімей.

За повідомленням Чернігівського пологового будинку в перший день війни в їх закладі шляхом операції кесаревого розтину (33-34 тижні гестації) народилась трійня – три передчасно народжені дівчинки, з вагою тіла: 1120г, 1650г, 1480г. Стан при народженні немовлят був тяжкий за рахунок дихальних розладів, патологічної неврологічної симптоматики. Місяць вони отримували лікування та обстеження в пологовому будинку.

«Чернігів з початку війни та протягом 42 днів бомбили, обстрілювали. Шлях на Київ був окупований ворогами, тому транспортувати трійню для подальшого лікування та обстеження не було можливості, – коментує генеральний директор пологового будинку Василь Гусак. – Ворог не давав нікому проїхати, стріляв по машинам, вбивав людей. Розбомбили міст через річку Десну, який зв’язував міста Чернігів та Київ. Але наші українські герої-волонтери знайшли безпечний шлях до Києва, завдяки чому в умовах спецтранспорту трійня була транспортована в Національну дитячу клініку міста Києва. Транспортування тривало 5,5 годин (у мирний час дорога займає 1,5 годин). Наразі дівчатка живі та здорові на радість батькам та українському народу».

Через 2 доби після початку війни в Чернігівському пологовому будинку народилась друга недоношена трійня. Дві дівчинки та хлопчик (35-36 тижнів гестації). Вага тіла при народженні немовлят складала: 1500г, 1820г, 2040г. Стан малюків був тяжкий – отримували кисень, тепловий режим та лікування. Через місяць після народження виписані до Чернігівського реабілітаційного центру «Відродження», а потім додому, коли визволили від окупантів їх рідне місто.

«Ми переможемо ворога і відродимо Чернігів, Україну! Будуть і далі народжуватись немовлята в нашому закладі! Діти – це майбутнє, це життя! І життя буде продовжуватися!» – говорить Василь Гусак.


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc