Меню
 
Головна arrow Новини
У жіночій консультації Ніжинського пологового будинку запрацював новий високочастотний електрохірургічний апарат.

Нещодавно жіноча консультація Ніжинського міського пологового будинку отримала новий сучасний високочастотний електрохірургічний апарат ЕХВЧ 200 «Надія-4» вартістю 61,9 тис. грн., який придбано коштом міської громади.

Апарат дозволяє проводити різання та коагуляції м’яких тканин і судин з використанням струму високої частоти при проведенні операцій в умовах лікарень та клінік. Електрохірургічний ефект різання і коагуляції заснований на забезпеченні достатньо високого ступеня нагріву біологічних тканин вузьким потоком ВЧ-струму в місці дотику активного електроду або між кінцями біполярного пінцета.

При роботі монополярними електродами (режими РІЗАННЯ-1, РІЗАННЯ-2, КОАГУЛЯЦІЯ-М) розмір активного електроду значно менше пасивного електроду, який забезпечує щільність струму, що протікає через тканину значно більше у активного електроду. Біля нього має місце найбільший ступінь нагріву тканини. При достатньо великій потужності, що виділяється в тканині біля активного електроду, тканинна рідина перетворюється на пару, яка розриває тканину, і відбувається різання.

При роботі біполярним пінцетом (режим КОАГУЛЯЦІЯ-Б) обидва електроди є активними. Розміри електродів однакові і розташовані вони близько один від одного. При подачі на ці електроди ВЧ-напруги між ними протікає струм, який нагріває тканину. При певній температурі відбувається згортання білкових речовин тканини, що містяться в ній, тобто відбувається коагуляція.

«На відміну від старих електрохірургічних апаратів, цей апарат має радіохвильову функцію, що дозволяє проводити хірургічні втручання у максимально щадному режимі. Тому його можна використовувати для лікування жінок, які ще не народжували, – підкреслює завідувачка жіночої консультації Ніжинського пологового будинку Оксана Чистякова. – Застосування апарату дозволяє значно зменшити крововтрату при хірургічних втручаннях, скоротити час проведення операції, а також мінімізувати термічне і механічне ураження тканин, що прискорює процес регенерації тканин в місці коагуляції. Такий метод хірургічного лікування максимально зменшує пошкодження здорових тканин, лікар може більш точно убрати ділянки з атиповими клітинами без пошкодження здорових тканин».

Застосування апарату дозволяє не тільки зменшити час оперативного втручання, але й уникнути післяопераційних ускладнень: набряків, запалення, виникнення рубцевої деформації шийки матки, що значно покращує ефективність лікування хворих та зменшує час одужання. Операційні втручання проводяться в амбулаторних умовах, швидко і достатньо безболісно.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc