Медичні працівники Чернігівської області взяли участь у Міжнародній Науково-освітній конференції на тему: «Підтримка та розвиток медсестринства в Україні – виклик для медсестринської спільноти Європи».
З початку повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави українці отримали та продовжують отримувати значну моральну підтримку та потужну гуманітарну допомогу з боку Польщі. Медсестринська спільнота не залишилася осторонь, тому протягом 17-18 листопада 2022 року пройшла Міжнародна Науково-освітня конференція на тему «Підтримка та розвіток медсестринства в Україні – виклик для медсестринської спільноти Європи».
У роботі конференції також прийняли участь спеціалісти сестринської ланки Чернігівської області:
- Вернигора Ірина – заступник генерального директора Чернігівської обласної лікарні по роботі з молодшими спеціалістами;
- Уманець Оксана – сестра медична старша анестезіологічного відділення з ліжками інтенсивної терапії Чернігівської обласної лікарні;
- Леоненко Світлана – заступник генерального директора Чернігівської міської лікарні №2 з координації роботи молодших спеціалістів з медичною освітою;
Конференція проходила у Варшавському Медичному Університеті, під патронатством Міністра Охорони Здоров’я, доктора економічних наук Адама Нєдзєльского та Ректора Варшавського медичного Університету, професора, доктора медичних наук Збіґнєва Ґаціонґа. Організували конференцію Варшавський Медичний Університет, Польське Товариство Медсестер та Вища Рада Медсестер і Акушерок.
Відкрив конференцію Голова Оргкомітету доктор Гражина Войцік, далі виступили почесні гості – ректор Варшавського медичного університету, Міністр Охорони Здоров’я, Директор Центру розвитку медсестринства МОЗ України Катерина Балабанова, Президент Вищої Ради Медсестер і Акушерок Зофія Малас та професор, доктор медичних наук .Маріуш Гуйскі, Декан Факультету Наук про Здоров’я.
У перший день конференції обговорено найважливіші питання, щодо гуманітарної роботи ICN, системної підтримки постраждалих від війни в Україні – проекту, присвяченому українським медсестрам, які тимчасово перебувають у Польщі, надання медичної допомоги біженцям у перший період війни, на прикладі досвіду міста Ольштин, підтримки постраждалих під час війни у сфері соціальної, медичної та освітньої діяльності, досвіду впровадження та професійної адаптації працівників з України в медичних закладах Польщі. По закінченню першого робочого дня конференції відбувся дискусійний форум та підсумок сесії.
У другий день конференції увага була приділена навчальним візитам до медичних закладів охорони здоров’я Польщі, а саме до Клінічної лікарні для дорослих, Дитячої клінічної лікарні, Клініки первинної медико-санітарної допомоги та Онкологічного стаціонару.
Після цього, учасники конференції провели аналіз професійної практики та спеціалізовані семінари-презентації досягнень і передового досвіду в обраних галузях сестринської справи – Медсестринство хірургічне, Сімейне медсестринство, Сестринство діабетологічне та Педіатричне медсестринство.
Конференція дозволила учасникам обмінятися практичним досвідом та напрацюваннями у галузі сестринської справи і довела доцільність проведення подібних заходів в майбутньому. По закінченню конференції відбулося вручення учасникам сертифікатів, дипломів, подяк та пам’ятних подарунків.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації