Меню
 
Головна arrow Новини
Підземне укриття Чернігівської обласної лікарні стало прихистком для багатьох чернігівців у перші два тижні широкомасштабного вторгнення росії в Україну.

Від 24 лютого до початку квітня 2022 року в Чернігівській обласній лікарні пролікували понад тисячу поранених – і військових, і цивільних. Під час активних бойових дій вона стала прихистком для багатьох чернігівців. Рятував навіть маленький продовольчий магазин на території лікарні, що швидко відновив роботу.

Нині тут обслуговують до 650 осіб за добу. Багато складних пацієнтів надходять із деокупованих районів, де певний час не було доступу до медичної допомоги. Тож дуже доречним стало нове обладнання, яке вже під час війни отримав заклад завдяки закупівлі Міністерства охорони здоров’я України за підтримки Світового банку.

«Якісне обстеження й лікування наших пацієнтів вдається забезпечувати і завдяки обладнанню, яке лікарня отримує навіть у такі складні часи. Цінуємо розуміння ситуації і підтримку Міністерства охорони здоров’я та міжнародних партнерів, завдяки співпраці з якими ми отримали наркозно-дихальний апарат, рентген-апарат, УЗД та ЕКГ, – розповідає генеральний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради Андрій Жиденко. – Наш заклад і колектив проявили себе з найкращого боку під час війни. Це серйозне випробування, до якого ніхто з нас не був готовим. Але ми побачили, що українські медики – незламні. Я безмежно вдячний тим 350 працівникам лікарні, які залишались на своїх робочих місцях – і під час обстрілів, і за відсутності світла й тепла продовжували надавати медичну допомогу населенню».

«Тоді у нас працювали одночасно 24 операційні столи. Бо були дні, коли за годину надходило до 60 поранених. Усі лікарі, медсестри й молодший персонал були максимально зібрані, і ми гідно пройшли той складний період.

Зараз плануємо розширювати надання медичної допомоги. Відкриваємо нову ПЛР-лабораторію для тестування на COVID-19 та інших інфекцій. Готуємо відкриття з початку року нового відділення ендоваскулярних методів лікування. Плануємо розвивати кардіологічну службу, зокрема відділення аритмології та хірургії «одного дня», втілюючи сучасні методи надання допомоги та трансплантології», – говорить Андрій Жиденко.








Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc