Меню
 
Головна arrow Новини
МОЗ та Світовий банк посилюють спроможність медичних закладів Чернігівщини.

Найбільше навантаження за кількістю пацієнтів Чернігівщини припадає на Чернігівську обласну лікарню, яка цьогоріч отримала 78 одиниць сучасного обладнання та десятки тисяч одиниць комплектувальних і витратних матеріалів, закуплених у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України. В цей заклад доставляють складних пацієнтів із деокупованих районів. Найбільше звернень – із захворюваннями серцево-судинної системи, які останніми роками «помолодшали».

«Зараз кількість пацієнтів, навіть порівняно з аналогічними місяцями минулого року, збільшилась. Був період, коли через зруйновані дороги й мости люди не могли дістатись до лікарні, – говорить завідувач відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії з рентгенохірургічним блоком та ліжками інтенсивної терапії Чернігівської обласної лікарні Ігор Філліпов. – Дуже приємно, що навіть під час війни, ми продовжуємо отримувати сучасне обладнання, яке стає нам у нагоді. Адже від якості обладнання залежить можливість вчасно поставити правильний діагноз та розпочати відповідне лікування».

«УЗД-діагностика і кардіоскопія серця – основні методи діагностики захворювань серцево-судинної системи. Сучасний апарат виробництва General Electric дозволяє робити точну діагностику, бо дає коректну якість зображення структур серця, що дозволяє виявити проблеми з клапанами та інші патології, а також відстежити успішну динаміку після хірургічних втручань.

Портативність – основна перевага цього пристрою, бо дає змогу обстежувати хворого просто в ліжку, а це для пацієнтів кардіологічної реанімації – найважчих – дуже важливо. Ситуація у нашій сфері може дуже стрімко розвиватися, іноді для встановлення діагнозу і початку негайних дій у нас є лише кілька хвилин. І ці хвилини, які ми не витрачаємо на переміщення пацієнта до апарата, рятують життя.

УЗД-діагностика з використанням портативного апарата необхідна всім пацієнтам, які проходять через операційну. Щоб оцінити результат нашої роботи після операції і простежити динаміку лікування й відновлення, обстеження кожного пацієнта робимо ще кілька разів.

Десятки пацієнтів щодня проходять обстеження з використанням нового апарата ультразвукової діагностики. Це переважно важкі хворі, які перебувають у кардіореанімації, а також інші пацієнти нашого відділення. Мешканець будь-якого населеного пункту області, у разі потреби, може отримати лікування у нас – і коронографію, і стентування, і реабілітацію.

Істотні зрушення в лікуванні хвороб серцево-судинної системи пов’язані з початком дії програми медичних гарантій НСЗУ. Завдяки фінансуванню окремим пакетом надання допомоги хворим із інфарктом міокарда – а це близько 30 тисяч гривень – значно збільшились обсяги надання допомоги, бо вона стала доступнішою. До слова, раніше інфаркти лікували по 2-3 тижні, а зараз середня тривалість лікування – 5-6 днів. Навіть в умовах відключення світла продовжуємо працювати, адже на цей випадок лікарня забезпечена генераторами», – повідомляє Ігор Філліпов.








Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc