Меню
 
Головна arrow Новини
Референс-лабораторія центру громадського здоров’я підтвердила випадок мутації варіанту Omicron XBB.1.5

На тижні референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ виявила перший випадок в Україні хворого на мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу SARS-CoV-2. Пацієнт з Сумської області, вакцинований проти COVID-19 не був.

Станом на кінець січня ситуація з перебігом COVID-19 контрольована. «Наша референс-лабораторія на постійній основі здійснює молекулярний епідеміологічний нагляд за вірусом SARS-CoV2 за допомогою секвенатора. Попри складнощі, нам вдалося зробити вже понад 900 секвенувань», – розповіла Ірина Демчишина, завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ.

На засіданні ВООЗ 5 січня 2023 року технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей субваріант може сприяти збільшенню рівнів захворюваності. Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант Omicron, який циркулював раніше .

Щонайменше 30 країн вже виявили варіант Omicron XBB.1.5. Нагадуємо, що найбільш ефективним методом запобіганню наслідків захворювання – є доступна та безоплатна вакцинація. Для щеплення не обов’язково мати декларацію з лікарем.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc