Меню
 
Головна arrow Новини
Чи варто боятися мутації варіанту Omicron XBB.1.5? Відповідають експерти

24 січня 2023 року МОЗ та ЦГЗ повідомили про перший випадок пацієнта з мутацією варіанту Omicron XBB.1.5 вірусу SARS-CoV-2 в Україні. Як відомо, пацієнт з Сумської області, вакцинації від COVID-19 не мав.

Чи сприятиме це підвищенню рівня захворюваності на COVID-19? Чи варто українцям переживати?

Фахівці Центру громадського здоров’я відповідають детально.

«Ми досить обмежені в даних, проте з того, що нам доступно і що підтверджує ВООЗ – Omicron XBB.1.5 швидше передається і таким чином сприятиме збільшенню випадків у всьому світі та в Україні відповідно. Інформації щодо тяжкості захворювання, пов’язаного з XXB.1.5 поки не достатньо, але оцінки тривають.

Попри те, що варіанту вірусу SARS-CoV-2 Omicron сам по собі легше переноситься, часто не потребує госпіталізації та навіть деколи ми бачимо зменшення звернень за меддопомогою – це все одно не зменшує соціальної відповідальності.

Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше», – говорить Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ.

«Поява мутації варіанту Omicron XBB.1.5 вірусу SARS-CoV-2 в Україні не вплине на вакцинальну кампанію COVID-19. Доведено, що вакциновані люди захищені від тяжких наслідків захворювання та смерті.

Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення – навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від 5 років», – коментує Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації ЦГЗ.

Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, воно безоплатне та ефективне. Захистіть себе та своїх близьких!

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc