Меню
 
Головна arrow Новини
Чому щеплення від пневмококової інфекції важливе?

Пневмококова інфекція – захворювання, викликане бактерією Streptococcus pneumoniae, передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щороку від цієї інфекції помирає близько мільйона дітей.

Пневмокок спричиняє багато небезпечних захворювань, серед яких: запалення легень (пневмонія), запалення мозкових оболонок (менінгіт), запалення кісток (остеомієліт), запалення суглобів (артрит), бронхіт, отит і багато інших хвороб. Пневмококова інфекція є однією з найчастіших причин ускладнень та смерті від грипу.

Пневмокок особливо небезпечний для дітей віком до 5 років, а також для людей літнього віку.

Єдиним способом запобігти хворобам, зумовленим пневмококом, є вакцинація. Щепитися можливо у будь-якому віці, особливо вразливими є діти, які перебувають в закритих колективах та особи похилого віку. Щеплення проти пневмококової інфекції не включено до обов’язкових профілактичних щеплень Календаря – воно належить до рекомендованих щеплень.

В Україні є дві вакцини проти пневмококової інфекції:

- однією з них можна щеплювати дітей від 6 тижнів до 5 років життя,

- іншою вакцинують як дітей від 6 тижнів, так і дорослих.

Схеми вакцинації залежать від віку, в якому був розпочатий курс щеплень, і рекомендацій виробника. Дітям вакцинацію проти пневмококової інфекції можна проводити одночасно з іншими вакцинами, передбаченими Календарем.

Зробити щеплення можна у сімейного лікаря. На жаль, щеплення від пневмокока не входить до гарантованих державою, тому їх доведеться оплатити власним коштом.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc