Меню
 
Головна arrow Новини
Скільки щеплень проти COVID-19 може отримати людина, яка хоче забезпечити собі максимальний захист та як поєднувати щеплення проти сезонного грипу та COVID-19

Наразі в Україні універсально доступна вакцинація проти COVID-19 для дорослого населення передбачає первинну вакцинацію (зазвичай це введення двох доз), за станом здоров’я можливо отримати додаткову дозу (це вже третя доза) та два бустерні щеплення для продовження захисту. Таким чином, загальна кількість введених доз вакцини становить 4 або 5 доз.

Вакцину проти грипу можна вводити одночасно, тобто в один день із будь-якою вакциною проти COVID-19 або з будь-яким інтервалом між ними. Це стосується і первинної вакцинації, і введення бустерних доз. Не існує максимально допустимого інтервалу для введення вакцини проти грипу та вакцин проти COVID-19. Не варто відкладати щеплення проти грипу після отримання первинної чи бустерної дози вакцини проти COVID-19, адже зволікання відтерміновує ваш захист.

Якщо за якихось причин порушені інтервали введення доз вакцин проти COVID-19 – наприклад, не введена через 6 міс. бустерна доза, схему вакцинації проти COVID-19 не потрібно починати з самого початку. Варто за першої ж можливості ввести пропущену/пропущені дози. В Україні дозволено введення схвалених ВООЗ до використання в умовах надзвичайної ситуації (EUL) вакцин проти COVID-19 від різних виробників / на різних платформах для щеплення бустерними дозами.

Нагадуємо, що вакцинація – єдиний спосіб не допустити погіршення епідемічної ситуації, а також убезпечитися від важкого перебігу хвороби чи смерті від COVID-19. Тож записуйтеся на щеплення, щоб вберегти своє життя і здоров’я, а також – людей поруч.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc