Меню
 
Головна arrow Новини
В Сосницькій громаді обговорили пріоритетність надання медичної допомоги лікарями первинної ланки.

На початку лютого в межах проєкту «Покращення якості надання послуг із охорони здоров’я на первинному рівні медичної допомоги Сосницької територіальної громади», що реалізується за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу в Сосниці пройшла робоча зустріч представників селищної ради, працівників медичної галузі та зацікавлених громадян.

Учасники заходу обговорили найбільші проблеми медичної галузі, з якими стикається громада – доля мережі фельдшерсько-акушерських пунктів, утримання яких покладається виключно на бюджети громад, кадровий потенціал медичних закладів, доступність медичних послуг для жителів віддалених сіл, кількість мобільних послуг для осіб старшого віку, рівень діагностичних послуг та наявність сучасного медичного обладнання, за допомогою якого надаються медичні послуги. Також акцентувалась увага на важливості інформування жителів громади щодо доступних медичних послуг, зокрема щеплень.

«Первинна ланка має стати пріоритетною в системі охорони здоров’я. Сімейні лікарі забезпечують надання основних пакетів медичних послуг, пов’язаних із профілактичними оглядами, діагностикою та лікуванням, лабораторними дослідженнями вакцинацією пацієнтів. Запропонований в межах реформи механізм фінансування через Національну службу здоров’я України загалом виявився ефективним, – прокоментувала генеральна директорка КНП «Чернігівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Логвінчук. – В підсумку передбачається, що 80% пацієнтів будуть охоплені саме первинною медичною допомогою, і лише 20% – вузькоспеціалізованими фахівцями».

Наприкінці заходу обговорили напрацьовані рекомендації з покращення обсягів та доступності медичних послуг на первинному рівні, реалізація яких можлива лише за умови тісної співпраці медичних установ та органів місцевого самоврядування. Це і залучення випускників медичних навчальних закладів та молодих спеціалістів до роботи саме в сільських та селищних закладах охорони здоров’я, і доступність медичних послуг та поінформованість населення щодо наявних послуг, а також оновлення амбулаторій та придбання сучасного медичного обладнання.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру (UN RPP) реалізують чотири агентства ООН та підтримують одинадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc