Меню
 
Головна arrow Новини
Вагітні жінки належать до пріоритетної групи тих, кого необхідно вакцинувати проти COVID-19.

Безпечність і доцільність вакцинації вагітних проти COVID-19, на жаль, досі викликає у декого сумніви. Проте досвід акушерів-гінекологів свідчить про надзвичайно високі ризики внаслідок коронавірусної хвороби як для матері, так і для дитини. Нерідко це призводить до трагедій. Тому вагітні належать до пріоритетної групи тих, кого необхідно вакцинувати проти COVID-19. Якщо вакцинація проведена у третьому триместрі, то вакцина буде захищати також і дитину, яка отримує антитіла від матері.

«Якщо на початку пандемії ми говорили, що вагітні менш вразливі до інфекції, то вже восени 2020 року, на жаль, кількість інфікованих вагітних і жінок у ранньому післяпологовому стані була досить велика. І у багатьох, навіть без супутньої патології, спостерігався тяжкий перебіг, – говорить доктор медичних наук, професор, академік НАМН України, завідувач кафедри акушерства, гінекології та репродуктології НУОЗ імені П. Л. Шупика, заслужений лікар України В’ячеслав Камінський. – Вагітні жінки з COVID-19 частіше потрапляють до реанімації та потребують приєднання до апарату штучної вентиляції легень. На жаль, було й чимало смертельних випадків, яких можна було уникнути, якби ці вагітні були вакциновані».

Як запевняє В’ячеслав Камінський, COVID-19 – це не лише загроза для матері, але й для дитини, яку вона виношує. Навіть при стабілізації стану вагітної і призначенні необхідних для неї препаратів для профілактики утворення тромбів є багато випадків, коли жінок через кілька тижнів госпіталізували до стаціонару із загибеллю плода. Але якщо вакцинація проти COVID-19 проведена у третьому триместрі, тобто майже перед пологами, то вакцина захищає не тільки матір, а й дитину, яка отримує антитіла від матері.

«За роки пандемії ми не лише переконалися в необхідності вакцинації вагітних проти COVID-19, а й зазначаємо, що вагітні належать до пріоритетної групи на вакцинацію та отримання бустерної дози вакцини. Можемо впевнено говорити, що вакцина безпечна і для вагітної, і для дитини, яку вона виношує», – запевняє лікар.

Сотні тисяч вагітних жінок у всьому світі вакциновані від COVID-19. Захистіть себе та свою дитину – зробіть щеплення!

Джерело – щотижневий дайджест новин «COVID-19. Цифри і факти», підготовлений у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc