Меню
 
Головна arrow Новини
Все про щеплення від COVID-19

В Україні триває вакцинація проти COVID-19. Щепитися можуть усі охочі українці, іноземці та особи без громадянства віком від 5 років, які легально перебувають в Україні.

Усі люди старші 18 років можуть отримати первинну імунізацію двома дозами вакцини від COVID-19 (Comirnaty/Pfizer-BioNTech або CoronaVac/Sinovac Biotech) або однією дозою вакцини Janssen (Johnson & Johnson).

Інтервали між введенням дводозних вакцин:

- Comirnaty/Pfizer-BioNTech — 21–28 днів;

- CoronaVac/Sinovac Biotech — 14–28 днів.

Дітей від 5 до 17 років можна щеплювати від COVID-19 двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Діти 12–17 років отримають ту саму вакцину, що й дорослі. Дітям 5–11 років вводять спеціальну вакцину Comirnaty, одна доза якої містить втричі менше активної речовини. Інтервал введення між першою та другою дозою становить мінімум 3 тижні.

Люди з рядом хвороб, у яких міг не сформуватися належний імунітет після двох доз антиковідної вакцини, можуть отримати додаткову дозу вакцини вже через 28–90 днів після другої дози вакцин Pfizer, Moderna, CoronaVac, AstraZeneca або однієї дози вакцини Janssen.

Додаткову дозу вакцини можуть отримати:

- люди з різними видами раку крові (лейкоз, лімфоми, мієломи, гематологічні злоякісні пухлини тощо);

- люди з ВІЛ-інфекцією;

- люди після трансплантації органів, трансплантації стовбурових клітин;

- люди з аутоімунними захворюваннями, які отримують імуносупресивну або імуномодулюючу терапію;

- люди після хімієтерапії або променевої терапії;

- люди, які отримували високі дози стероїдів за місяць до вакцинації.

З часом після вакцинації від COVID-19 поступово знижується рівень імунної відповіді. Крім того, на ефективність вакцин впливає і поява нових мутованих штамів коронавірусу. Введення бустерної дози дозволяє поновити та подовжити захист від COVID-19.

В Україні бустерне щеплення можуть зробити всі люди старші 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 5 місяців тому, а також діти віком 12+ через 6 місяців після другої дози.

Бустерну дозу можна зробити тією ж вакциною, якою робили первинний курс, або іншою вакциною згідно з рекомендованими схемами. Дітям віком 12-17 бустерне щеплення від COVID-19 роблять вакциною Comirnaty/Pfizer.

Бустерну дозу не слід плутати із додатковою. Додаткова доза потрібна людям з ослабленим через важкі хвороби імунітетом. Її роблять через 28–90 днів після первинної імунізації та вона не впливає на термін дії COVID-сертифіката.

Люди з ослабленим імунітетом, які отримали додаткову дозу, також зможуть отримати бустерну дозу. Рекомендований термін – через 3 місяці після додаткової дози.

Друге бустерне щеплення в Україні можуть зробити усі люди старші 18 років, які отримали 1-шу бустерну дозу вакцини понад 4 місяці тому.

Як перший, так і другий бустер можна робити вакцинами Pfizer, CoronaVac або Janssen після первинного курсу будь-якими вакцинами, у т.ч. за змішаною схемою.

В рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії з вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 МОЗ України за підтримки міжнародних партнерів розроблено та надруковано посібники для медиків «Все про щеплення від COVID-19».

Макет посібників для медиків «Все про щеплення від COVID-19» знаходиться за посиланням: https://bit.ly/booklet_covid_19

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc