Меню
 
Головна arrow Новини
Напередодні Всесвітнього дня боротьби з глаукомою, який відзначається 6 березня медична спільнота наголошує на необхідності приділення уваги зору як дорослих, так і дітей.

Глаукома вважається однією із самих підступних хвороб, що приводить до слабозорості у світі! Це хронічне захворювання, при якому спостерігається пошкодження зорового нерву з виникненням відповідних дефектів поля зору, зниженням гостроти зору, що, зазвичай, супроводжується підвищеним внутрішньоочним тиском. Підступність даного захворювання ? великий відсоток безсимптомного перебігу на початкових стадіях.

«Війна вносить свої корективи як в особливості прояву цієї недуги так і в особливості проведення лікування на різних його етапах, ? говорить завідувач відділенням мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні Ірина Биховець. ? Тисячі пацієнтів, нажаль, не мали змоги спілкуватися з лікарями для проведення контролю за своїми зоровими функціями під час активних бойових дій, проводили багато часу для захисту свого життя в підвалах, періодами були відсутні ліки для постійного закрапування і глаукома стала більш агресивною! Сьогодення показує ? частіше звертаються до нас пацієнти з вперше виявленою хворобою, але вже в занедбаному стані».

Скарги на затуманеність зору, особливо вранці, райдужні кола навколо джерела світла, звуження поля зору, біль в оці та головний біль, почервоніння очей ? всі ці симптоми можуть свідчити про розвиток даного захворювання.

«Глаукома є найпоширенішою патологією з приводу якої звертаються пацієнти до лікарів-офтальмологів нашої лікарні, ? наголошує Ірина Биховець. ? Єдиним вірним способом в діагностиці глаукоми є повний комплекс обстеження, який проводиться у відділенні мікрохірургії ока, що важливо не тільки для ранньої діагностики патології, а і для подальшого нагляду за зоровими функціями».

Комплекс обстеження включає:

1. Визначення гостроти зору.

2. Вимірювання поля зору шляхом проведення комп’ютерної статичної автоматичної периметрії, особливо це актуально при ранній діагностиці глаукоми.

3. Визначення внутрішньоочного тиску (сучасні апарати, які дають не тільки показники тиску, а й товщину рогівки, що важливо при оцінюванні величини тиску).

4. Біомікроскопію структур ока.

5. Проведення пахіметрії (вимір товщини рогівки).

6. Гоніоскопію (огляд кута передньої камери).

7. Проведення оптичної когерентної томографії, ОСТ-ангіографії (сучасний метод обстеження, що дозволяє побачити патологію задовго до появи перших симптомів, зробити прогноз перебігу захворювання та вибір найбільш ефективного методу лікування).

8. Ультразвукову біометрію ока.

Відділення мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні має найновітніше діагностичне обладнання і світовий досвід лікування глаукоми будь-яким способом ? від медикаментозного до лазерного/хірургічного.

Своєчасно проведена сучасна діагностика дозволяє встановити діагноз вчасно та призначити відповідне лікування, яке являється індивідуальним для кожного пацієнта!

«На первинному етапі при глаукомі підбираються місцево краплі різної направленості, певного режиму крапання з метою зниження очного тиску, щоб запобігти або уповільнити пошкодження зорового нерву, лазерні методики, але інколи з перших моментів огляду видно, що допоможе тільки хірургічне втручання» ? каже Ірина Биховець. ? Операції при глаукомі включають делікатну мікроскопічну непроникаючу або інцизійну трабекулектомію. Кожен тип хірургічного втручання при глаукомі має своє унікальне застосування. Важливо зазначити, що хірургічне втручання має дуже високі показники успіху в суттєвому уповільненні прогресування цієї хвороби».

Також лікар наголошує на тому, що раз на три роки потрібно проходити профілактичне обстеження, а тим, хто знаходиться в групі ризику ¬ один раз на рік. При появі будь-яких симптомів чи скарг, що можуть свідчити про початок розвитку захворювання варто звернутися до офтальмолога негайно.

Для екстрених випадків відділення мікрохірургії ока Чернігівської обласної лікарні працює цілодобово, для планової консультації ? за направленням сімейного лікаря.










Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc