МОЗ та МЗУ презентували результати пілотного проєкту системи обліку медичних товарів e-Stock
Міністерство охорони здоров’я України та Медичні закупівлі України презентували результати пілотного проєкту системи обліку медичних товарів e-Stock.
E-Stock – це система управління запасами лікарських засобів та медичних виробів, у якій будуть зібрані всі дані про потребу, доставляння, наявність препаратів у лікарнях, їх використання, утилізацію тощо.
«E-Stock – важливий крок цифровізації процесів сфери охорони здоров’я. Система збиратиме інформацію про всі медичні товари, якими держава забезпечує лікарні. (Передбачається, що до неї буде підключено понад 10 тисяч користувачів, більшість з яких – медзаклади). Дані завжди будуть актуальні, адже оновлюватимуться в реальному часі. Ефективне управління запасами ліків сприятиме забезпеченню рівного доступу до лікування для всіх пацієнтів», – розповідає заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.
З 2 січня 2023 року 169 закладів охорони здоров’я подавали потребу за напрямами «Доросла онкологія» та «Ендопротези і набори для трансплантації». Мова про 123 позиції. У середньому збір заявок, їх верифікація та розрахунок кількості до закупівлі тривав півтора місяця.
Серед переваг користувачі відзначили зручність інтерфейсу та легкість у роботі, а також оперативну реакцію ІТ-команди Медичних закупівель України на технічні запитання під час збору потреб та їх мінімізацію.
З огляду на перший досвід збору потреби через e-Stock Медичні закупівлі України зафіксували кілька організаційних та функціональних викликів. Команда вже активно працює над їх вирішенням.
«На етапі «пілоту» ми протестували перший модуль системи, «познайомили» з нею лікарні та зібрали необхідний фідбек для подальшого розвитку функціонала. Лікарні, які цьогоріч вперше подавали потребу через e-Stock, позитивно описували свій користувацький досвід, відзначаючи зручний інтерфейс та інтуїтивну зрозумілість системи. У межах наступних етапів впровадження e-Stock команда Медичних закупівель України планує розвинути функціонал системи, аби вона збирала дані про всі процеси, пов’язані з закупівлями медичних товарів – потребу, доставлення, наявність препаратів у лікарнях, їхнє використання, утилізацію тощо», – розповідає заступниця гендиректора Медичних закупівель України з розвитку ІТ технологій Альона Жужа.
Наразі завершується розробка модуля збору потреби. Також на фінальному етапі перебувають процеси закупівлі послуг щодо розробки модуля закупівель, модуля логістики та модуля обліку медичних товарів.
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації