Меню
 
Головна arrow Новини
Безоплатні медичні послуги у разі хвороби Паркінсона

Хвороба Паркінсона — це нейродегенеративний розлад, який вражає переважно нейрони, що виробляють дофамін. Це призводить до рухових ускладнення та координацією у людини, може впливати на настрій, спосіб мислення, пам’ять. Вчасна діагностика та терапія можуть полегшити симптоми захворювання та допомогти підтримувати якість життя.

За даними ЕСОЗ, в Україні майже 30 тисяч людей мають встановлену хворобу Паркінсона.

У Програмі медичних гарантій передбачені безоплатні медичні послуги для пацієнтів з хворобою Паркінсона та препарати за програмою «Доступні ліки».

Хворобу Паркінсона може встановити невролог. Консультація лікаря, всі необхідні лабораторні та інструментальні дослідження є безоплатними в межах пакета «Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах». Зокрема, за направленням лікаря безоплатні КТ або МРТ головного мозку, електроенцефалографія тощо. Лікар-невролог також може виписати електронний рецепт на «доступні ліки». За потреби невролог направить на лікування в стаціонарі.

Під час стаціонарного лікування пацієнт отримує спостереження лікарів, лабораторну та інструментальну діагностику, а також підбір медикаментозної терапії, що допомагає зберегти нервові клітини, підвищити та підтримувати рівень дофаміну в мозку і зменшити симптоми захворювання. Ліки з Нацпереліку та інших державних програм для пацієнта є безоплатними. Ці послуги передбачені в межах пакета «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій».

Якщо необхідна хірургічна операція — пацієнту забезпечується анестезія та хірургічне втручання, включаючи витратні матеріали та лабораторні й інструментальні дослідження, такі як КТ та МРТ, в рамках пакета «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах».

Також для пацієнтів із хворобою Паркінсона є безоплатними послуги з реабілітації в амбулаторних умовах, а саме: умовно-рефлекторний тренінг та лікувальна фізкультура, тренінг навичок самообслуговування, динамічне спостереження лікарем, своєчасна корекція терапевтичних схем тощо.

Як безоплатно отримувати ліки за хвороби Паркінсона, детальніше можна дізнатись за посиланням https://moz.gov.ua/article/news/jak-bezoplatno-otrimuvati-liki-za-hvorobi-parkinsona

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc