Меню
 
Головна arrow Новини
Що таке катастрофічне мислення і як з ним впоратися?

Стрес – це те, із чим кожен українець живе понад рік: комусь постійно тривожно і страшно, хтось чекає рідних з війни, хтось втратив роботу і житло, намагається побудувати життя з нуля в іншому регіоні або країні.

Усім важко, реакції на стрес у кожного різні – і це нормально. Проте, коли організм постійно перебуває у стані сильного стресу, вмикається катастрофічне мислення: людина бачить майбутнє в негативному світлі, не чекає нічого хорошого, не вірить, що життя колись повернеться у нормальне русло. Так відбувається потрапляння на гачок стресу.

У складних випадках через це можуть виникати проблеми з диханням та травленням, сном і апетитом, спілкуванням з іншими людьми.

Як допомогти собі й близьким у такій ситуації? Про це – у третій серії відеороликів, що були створені ГО «Безбар?єрність» спільно з МОЗ України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я у межах ініціативи Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Наразі уже є вісім відео, їх можна подивитися за посиланням https://www.youtube.com/playlist?list=PLwL4PWi8_YrfLVSK3sTBEciLVqXR70nLr . Усі серії мають субтитри та перекладені українською жестовою мовою, тож доступні для людей з порушеннями зору та слуху.

Вкотре закликаємо всіх бути уважними до себе і своїх близьких, частіше питати один у одного: «Ти як?» і за потреби звертатися до спеціалістів із психічного здоров’я.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc