Меню
 
Головна arrow Новини
«Рятуй життя безпечно!»: ЦГЗ та ВООЗ запустили інформаційну кампанію для медпрацівників з дотримання безпеки на роботі.

Саме з такими словами ЦГЗ розпочинає інформаційну кампанію аби ще раз нагадати та підтримати медичних працівників в їхній роботі у надзвичайно складних умовах та обставинах війни. Разом з Всесвітньою організацією охорони здоров’я вони розробили підручник «Інфекційний контроль та профілактика інфекцій у роботі медичного працівника: поради та рекомендації».

Підручник має відповіді на найпоширеніші запитання, аби вони завжди були під рукою. Цей довідник допоможе поглибити знання з інфекційного контролю. Інформація в підручнику відповідає затвердженим наказам Міністерства охорони здоров’я України: № 1614 та № 1777.

Чи можна медичним працівникам носити каблучки на роботі? А як щодо штучних нігтів та гель-лаку? Чи можна обробляти медичні рукавички антисептиком і взагалі чи потрібно їх носити цілий день на роботі? Відповіді знайдете натиснувши за посиланням https://phc.org.ua/sites/default/files/users/user92/who_brochure_30_12_web.pdf

Уся інформація в підручнику важлива для медпрацівників усіх ланок та кваліфікації, адже кожен з вас має свій прямий дотик до пацієнта.

В рамках кампанії Обласні центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) прочитають лекції в лікарнях для медичних працівників та поділяться з закладами корисними матеріалами та постерами.

«Аби подолати таку масштабну проблему в країні, як антибіотикорезистентність – нам не впоратись без підтримки медичних працівників. Кожен з нас має силу стримати розповсюдження резистентних бактерій завдяки дотриманню простих правил інфекційного контролю», – каже Роман Колесник, керівник відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю Центру громадського здоров’я.

«Інфекції пов’язані з наданням медичної допомоги (ІПНМД) є найбільш поширеною несприятливою подією під час надання медичної допомоги, яка призводить до збільшення тривалості госпіталізації, вартості лікування та збільшує смертність. Попереджувати ІПНМД – пріоритетне завдання для закладів охорони здоров’я та медичних працівників, які мають дотримуватися правил інфекційного контролю при наданні медичної допомоги», – наголошує Аркадій Водяник, національний фахівець ВООЗ з антимікробної резистентності та профілактики інфекцій та інфекційного контролю (бюро ВООЗ в Україні).

До Всесвітнього дня гігієни рук – 5 травня 2023 року

Цього року закликом до усіх медичних працівників від Всесвітньої організації охорони здоров’я є «Прискорюємо дії разом! Рятуй життя – мий руки!»

Гігієна рук щороку рятує мільйони життів, якщо проводити її правильно і в потрібний момент під час надання медичної допомоги та є проявом поваги до тих, кому вона надається.

Концепція наших колег ВООЗ абсолютно співзвучна з нашою спільною кампанією. Немає іншого чарівного руху, окрім як правильних кроків до миття рук та гігієнічної обробки рук.

Чому так важливо дотримуватись правил інфекційного контролю на роботі?

Окрім того, що це вимоги чинного законодавства, це також і рятує життя медичних працівників та пацієнтів. Наші руки без належної гігієни переносять бактерії від пацієнта до пацієнта та розповсюджують їх по закладу охорони здоров’я. Часто ці бактерії нечутливі до антибіотиків, таким чином ми можемо сприяти поширенню антимікробної резистентності та в якийсь момент не будемо здатні контролювати та припинити цей процес.

Чи приживеться серед медпрацівників культура дотримання інфекційного контролю?

Ми впевнені, що так! Адже багато медичних працівників дбають про свою репутацію та дотримуються гігієни рук. Важливо, аби це стало щоденною звичкою для усіх і серед колег не було проблем зробити зауваження або нагадати про правила гігієнічної обробки рук.

Також пацієнти часто просять, аби медичний працівник продемонстрував свої чисті руки перед тим, як оглядати його.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc