Меню
 
Головна arrow Новини
Що необхідно знати про вакцинацію внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та вимушеним переселенцям до інших країн?

На жаль, через повномасштабне вторгнення рф в Україну багато жителів нашої країни були змушені залишити рідні домівки і переїхати до інших регіонів (чи навіть до інших країн).

Проте ці сумні обставини – не привід відкладати імунізацію. Під час повномасштабної війни ризик захворіти на ту чи іншу вакцинокеровану хворобу лише зростає. Тож за першої можливості отримайте необхідні щеплення (чи надолужте пропущені) за тимчасовим місцем проживання.

Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою, то згідно наказу МОЗ №496 маєте право отримати щеплення згідно національного календаря в будь-якому найближчому до вас Центрі первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) чи (для дітей) в будь-якій дитячій поліклініці. Перезаключати декларацію для цього не обов’язково.

Як підтвердити статус рутинних щеплень всередині країни та за кордоном?

Згідно рекомендацій МОЗ, підтвердити щеплення можна у два способи:

1. довідка або довідки, записи в амбулаторній картці, картка профілактичних щеплень (форма 063/о), паперові сертифікати або будь-яке фото цих документів;

2. дані, внесені в електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ), витяг з якої можливо запросити у сімейного лікаря, якщо подальші щеплення проводитимуться за кордоном.

Якщо ви не встигли взяти з собою медичну картку, спробуйте сконтактувати з вашим сімейним лікарем або педіатром, із закладом охорони здоров’я, де проводилась вакцинація. Також ви можете звернутися до лікаря з проханням перевірити внесення записів про щеплення до ЕСОЗ.

Якщо ви тимчасово проживаєте за кордоном, то можете зробити необхідні щеплення там. У випадку вашого повернення отримані за кордоном та задокументовані щеплення буде внесено в українську електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ) за наявності офіційного документа, який засвідчує дані про проведену вакцинацію за кордоном (назва, дата, серія, місце проведення, завірений тим закладом чи лікарем, який проводив), та нотаріально засвідченого перекладу українською. В такому випадку сімейний лікар або лікар вакцинальної бригади може внести ці дані в ЕСОЗ.

На підставі запису в ЕСОЗ можна отримати паперове Міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Національні календарі щеплень різних країн можуть дещо відрізнятись. Кількість доз, необхідних для отримання повного курсу вакцинації від тієї чи іншої інфекції, може варіювати. Якщо національний календар щеплень країни, де ви знаходитесь, передбачає більшу кількість доз для курсу щеплень від конкретної інфекції, аніж вказано в українському календарі, не хвилюйтесь. «Перевакцинуватись» неможливо, і отримання додаткових доз тієї чи іншої вакцини є цілком безпечним. Ба більше: навіть якщо за відсутності медичної карти чи іншого документального підтвердження проведених щеплень ваша дитина вважатиметься невакцинованою і отримає курс щеплень із самого початку, це ніяк не зашкодить її здоров’ю.

Якщо в країні вашого тимчасового перебування до національного календаря входять вакцини, які в Україні можна отримати лише власним коштом, скористайтесь цією можливістю і захистіть себе від більшої кількості небезпечних захворювань.

Джерело: Національний портал з імунізації vaccine.org.ua, розроблений за ініціативи Голови Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики – Федора Лапія, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та ДУ «Центр громадського здоров’я» МОЗ України, завдяки підтримці американського народу в рамках проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc