Меню
 
Головна arrow Новини
Сьогодні світова спільнота відзначає Міжнародний день акушерки

Слово «акушерка» в перекладі з французької «accoucher» означає допомагати при пологах. Тобто, медсестра-акушерка – це середній медичний персонал, який бере аналізи, приймає пологи та асистує лікарю, а також доглядає за породіллями.

Ідею проведення дня запропоновано 1987 року на конференції Міжнародної конфедерації акушерок (заснована 1919 року, об’єднує 88 акушерських асоціацій із 75 країн світу) в Нідерландах. У Спільній заяві Фонду ООН з народонаселення і Міжнародної конфедерації акушерок щодо відзначення 5 травня 2013 року Міжнародного дня акушерки зазначалось, що саме від кваліфікованих акушерок може залежати, залишаться живими чи помиратимуть при пологах майже 300 000 жінок щороку і в десять разів більше немовлят. Сьогодні цей день відзначається більш ніж у 50 країнах світу, в тому числі і в Україні.

«Хоча акушерки асистують лікарям, та применшувати значення цих спеціалістів не варто. Робота акушерок – це поєднання майстерності, досвіду та наполегливості, – говорить генеральний директор Чернігівського пологового будинку Василь Гусак. – Акушерки торкаються до найпотаємнішого – таїнства народження. Завдяки їх умілим і добрим рукам, жінки стають мамами і на світ з’являються малюки.

Акушерки допомагають жінкам ставати мамами, супроводжуючи їх з моменту надходження в пологовий будинок до урочистої виписки. Вони оформлюють документи, знаходяться поряд з майбутньою матір’ю до, після і безпосередньо під час пологів, надають породіллям необхідну медичну допомогу та моральну підтримку».

Тож хочемо привітати всіх акушерок і подякувати за те, що кожен день вони допомагають народжуватись маленьким українцям та дбайливо тримають на руках нові життя! Нехай робота буде тільки в радість.

Сьогодні світова спільнота відзначає Міжнародний день акушерки
Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc