Меню
 
Головна arrow Новини
На Чернігівщині продовжується впровадження безбар’єрного доступу до медичних послуг

18 травня в КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради завдяки Міжнародному Благодійному Фонду «Український Жіночий Фонд» та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення / UNFPA, Міністерства закордонних справ Данії та ГО «Асоціація демократичного розвитку» відкрився гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу, що спрямований на покращення доступу до медичної допомоги для жінок з інвалідністю.

Кабінет облаштований інклюзивним обладнанням – універсальним гінекологічним кріслом з електричним приводом, що регулюється з урахуванням потреб жінок зазначеної категорії, може пересуватися по кабінету, змінювати розміри та положення, опускатися до рівня крісла колісного або підніматися до висоти медичної каталки. Витримує вагу до 160 кілограмів.

«Даний кабінет створений з метою надання кваліфікованої, конфіденційної та безкоштовної допомоги в режимі 24/7 жінкам з інвалідністю, жінкам, постраждалим від домашнього насильства та тим, що зазнали насильства на окупованих територіях або в зонах бойових дій, а також всім жінкам, які потребують особливої уваги», – говорить Генеральний директор пологового будинку Василь Гусак.

Часто саме медичні працівники стають першими, до кого звертаються жінки, що постраждали від сексуального та інших форм насильства, тож перевагою таких кабінетів є професійний лікарський персонал, який проходить навчання з медико-психологічної допомоги постраждалим від насильства, сучасна медична техніка, необхідні препарати та засоби для захисту репродуктивного здоров’я, профілактики статевих інфекцій та ВІЛ/СНІД. За потреби в гінекологічному кабінеті безбар’єрного доступу можна цілодобово отримати як медичну, так і психологічну допомогу конфіденційно та безоплатно.


Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc