Меню
 
Головна arrow Новини
В Чернігівській обласній лікарні обговорили організацію роботи з виявлення контактних осіб з хворими на туберкульоз та взаємодію служб у їх відстеженні.

23 травня в приміщенні КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР за підтримки міжнародної організації PATH (Програма оптимальних технологій в охороні здоров’я) та проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) пройшла планова робоча зустріч обласних фахівців, під час якої експерти Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, представники фтизіатричної служби, Центрів первинної медико-санітарної допомоги, Центрів СНІДу й Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб обговорили питання організації роботи з виявлення контактних осіб з хворими на туберкульоз та взаємодії служб у відстеженні цих людей.

З вітальним словом до присутніх звернувся Генеральній директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР Андрій Жиденко та побажав всім плідної співпраці.

Обласні фахівці акцентували увагу на сучасних підходах щодо виявлення, обстеження, спостереження та лікування осіб, що мали контакт з хворими на туберкульоз у медичних закладах різних рівнів надання допомоги в умовах реформування медичної системи охорони здоров’я та прийняття нових стандартів охорони здоров’я при туберкульозі під час війни, а також розглянули результати відстеження контактних осіб методом каскаду у Закарпатській області, обговорили шляхи впровадження Алгоритму з відстеження контактних осіб з хворими на туберкульоз з урахуванням вимог наказів МОЗ України від 09.03.2021 р. №406 і від 16.02.2022 № 302.

Про роль протитуберкульозної служби у відстеженні контактних осіб з хворими на туберкульоз та своє бачення щодо організації взаємодії між фтизіатричною службою, Центром контролю та профілактики хвороб і закладами охорони здоров’я з первинної ланки щодо виявлення, відстеження та спостереження за контактними особами в сучасних умовах розповіла експерт з фтизіатрії, завідувач Відокремленого структурного підрозділу «Центр фтизіатрії» КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР Жанна Карпенко.

В свою чергу експерт Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА з загальної практики – сімейної медицини Оксана Логвінчук акцентувала увагу на ролі фахівців Центрів первинної медико-санітарної допомоги у виявленні та обстеженні контактних осіб.

Заступник генерального директора ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб» МОЗ України Артем Ярошенко розказав про роль їх центру у відстеженні контактних осіб з хворими на туберкульоз, своє бачення щодо організації взаємодії між службами у Чернігівській області та санітарно-протиепідемічні заходи, що знижують кількість мікроорганізмів та запобігають інфекційним хворобам в приміщеннях закладів охорони здоров’я та закладів надання соціальних послуг.

В свою чергу координатор проєкту РАТН Тамара Іваненко наголосила на технічній допомозі у роботі з контактними особами, а консультант проєкту Галина Дараган у відеоформаті розповіла про основні положення національної нормативної бази і міжнародних рекомендаціях з відстеження контактних з хворими на туберкульоз.

Ґрунтовна підготовка доповідей фахівцями дозволила досягти запланованих цілей заходу та активно обговорити питання пов’язані з поточним станом туберкульозу в Україні та перспективами подальшої роботи в цьому напрямку. Завдяки зустрічі, після прослуханих доповідей, учасники змогли обмінятися думками, практичним досвідом, напрацюваннями у лікуванні та діагностиці пацієнтів з захворюваннями на туберкульоз.Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc