Меню
 
Головна arrow Новини
Чи можна вакцинувати жінку яка намагається завагітніти від COVID-19 та чи є дослідження про вплив вакцинації на здатність народжувати

Жінки, які намагаються завагітніти, можуть отримати вакцину від COVID-19. Так само, якщо жінка дізнається про вагітність після початку курсу вакцинації, але до отримання всіх доз, вона може продовжити вакцинацію. І це важливо зробити, оскільки вагітні більше ризикують потрапити в лікарню та передчасно народити, якщо захворіють на COVID-19.

Завчасна вакцинація майбутніх матерів важлива не тільки для них самих, а й для захисту від COVID-19 їхніх дітей упродовж вагітності. Доказова база, яка постійно розширюється, не має підтверджень будь-яких несприятливих впливів вакцин проти COVID-19 на фертильність. У клінічних дослідженнях вакцин проти COVID-19, а також у масштабному проспективному дослідженні за участю пар, що планують батьківство, показники настання вагітності для осіб, які отримували вакцини проти COVID-19, та осіб, які їх не отримували, були однаковими. ВООЗ не рекомендує відкладати або переривати вагітність через вакцинацію проти COVID-19, і робити тест на вагітність перед вакцинацією немає необхідності.

Недавно були опубліковані результати досліджень https://doi.org/10.1016/j.vaccine.2022.09.019 щодо впливу вакцин проти COVID-19 на фертильність. Учені проаналізували й підсумували 29 досліджень на цю тему. За їхніми висновками, немає ніяких наукових доказів, що вакцини проти COVID-19 порушують фертильність чоловіків чи жінок. А частота настання вагітності у вакцинованих та невакцинованих груп – не відрізняється.

Сотні тисяч вагітних жінок у всьому світі вакциновані від COVID-19. Захистіть себе та свою дитину – зробіть щеплення!

Джерело – щотижневий дайджест новин «COVID-19. Цифри і факти», підготовлений у межах спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України.

Офіційний сайт Управління охорони здоров'я Чернігівської обласної державної адміністрації

Copyright © 2008 adprinc